Vysokoškolské derby

Region - 07. 03. 2023
Vysokoškolské derby

VÝCHODNÍ ČECHY - Univerzita Pardubice (UPCE) a Univerzita Hradec Králové (UHK) odstartují už tento pátek další ze vzájemných derby. Týmy vysokoškoláků změří tentokrát své síly v esportu. Ve virtuálním prostředí oblíbených počítačových her se univerzity utkají už potřetí. Celodenní derby, které tentokrát hostí aula Univerzity Pardubice, je možné sledovat naživo nebo online.

 

Univerzitní e-derby začíná v pátek 10. března v 11 hodin slavnostním zahájením, u kterého nebudou chybět zástupci vedení obou vysokých škol. Nejlepší týmy hráčů z obou univerzit se pak postupně utkají ve třech typech počítačových her. První bude série Hearthstone Bo5, následovat bude Counter Strike:GO Bo3 a závěr obstará hra League of Legends Bo3, která byla v posledních derby vždy rozhodující.

 

Zatímco první derby vyhrál v roce 2019 tým UPCE, v době pandemie si z online derby pohár pro vítěze převzali hráči UHK.

 

Mezi jednotlivými hrami nebudou chybět rozhovory s hráči i kapitány týmů nebo rozhovory se zástupci univerzit. Na diváky, kteří přijdou fandit přímo do Auly Arnošta z Pardubic, čeká i doprovodný program v podobě virtuální reality, simulátoru rozjezdu lokomotivy, fotbálku nebo kvízů. Zájemci ale mohou derby sledovat také na streamu na platformě Twitch.tv a odkaz bude dostupný na FB profilech obou vysokých škol. Konec derby a vyhlášení vítězů jednotlivých her i celého derby se očekává po 20. hodině.

 

„Náš tým vstupuje do historicky třetího derby. Jsem rád, že se dvěma blízkým východočeským univerzitám daří rozvíjet tradici další společné akce. Vedle hokejového derby se těší oblibě i tato moderní disciplína. Našim reprezentantům budu určitě fandit. Bylo by skvělé pohár získat zpět do Pardubic,“ uvedl rektor Univerzity Pardubice Libor Čapek.

 

„Lidé ve východočeském regionu už jsou zvyklí na tradiční hokejové derby našich univerzit, ale tím esportovým je bavíme relativně krátce. Přesto si tato aktivita na streamovacích platformách našla desetitisíce fanoušků a je podle mě dobře, že se i tento druh sportu dostává do popředí. Esport jako takový totiž na té skutečně sportovně-reprezentativní úrovni přináší mnohá pozitiva a hráči během něj získávají důležité kompetence, které je mohou jednou favorizovat třeba na pracovním trhu. Já sám budu derby sledovat a našim reprezentantům fandit tak, abychom si mohli pohár zase pěkně dovézt domů do Hradce,“ říká rektor UHK Kamil Kuča s tím, že rivalita mezi univerzitami je vážně spíše jen nadsázka, protože mnozí hráči na obou stranách se znají a jsou přátelé.

 

Obě univerzity zvou na svoje akce pravidelně i studenty středních škol, pro které jsou momentálně otevřeny možnosti přihlášek ke studiu. Na UPCE, která nabízí vzdělání na 7 fakultách a výběr ze 150 studijních programů a specializací v oblasti přírodních, technických, společenských i ekonomických věd, uměleckých a zdravotnických oborů, studuje téměř 7 tisíc vysokoškoláků. UHK má v současné době přes 6,5 tisíce studujících na čtyřech fakultách ve více než dvou stech akreditovaných bakalářských, magisterských a doktorských studijních programech. Studijní nabídka zahrnuje programy učitelské i neučitelské, umělecké a hudební na Pedagogické fakultě, ekonomické, informatické a manažerské na Fakultě informatiky a managementu, společenské a humanitní vědy na Filozofické fakultě a přírodovědné a technické obory na Přírodovědecké fakultě. (zr) Foto: ARCHIV UPCE

Mohlo by vás zajímat:

Zvířátka cítí jaro

Zvířátka cítí jaro

Koně a kozy se proháněli po silnici

Alternativní cestou

Alternativní cestou

Obce z Pardubického kraje mohou žádat o dotaci na sdílení (elektro)kol

Ceny již neodpovídají

Ceny již neodpovídají

Limity na přivaděče by měla vláda odstranit usnesením

Vsadili na koncovku

Vsadili na koncovku

Východočeskej svět uspěl na veletrhu cestovního ruchu v Praze

Těžbu manganu už testují

Těžbu manganu už testují

Do regionu může přinést až 400 pracovních míst

David porazil Goliáše

David porazil Goliáše

Česká firma z Polabí vyhrála soudní spor o oblíbený drobený dort nad nadnárodním gigantem