Vyvěsí tibetskou vlajku

Město Pardubice - 08. 03. 2023
Vyvěsí tibetskou vlajku

PARDUBICE - V pátek 10. března se město opět zapojí do akce na podporu Tibetu, a to prostřednictvím vyvěšení tibetské vlajky na budově radnice. Pardubice se tak připojí ke stovkám dalších měst a obcí, které se akce účastní napříč celou Českou republikou, aby vyjádřily podporu tibetskému lidu.

 

„Vyvěšení tibetské vlajky chápeme nejenom jako symbolické vyjádření podpory tibetskému lidu, ale také jako naši morální povinnost. Je nezbytné neustále upozorňovat na porušování lidských práv a svobod, což je nyní, v kontextu toho, co se už rok děje na Ukrajině, zvlášť aktuální,“ uvedl primátor Jan Nadrchal.

 

Mezinárodní akce Vlajka pro Tibet se zrodila v polovině devadesátých let v západní Evropě. Česká republika se poprvé zapojila v roce 1996, přičemž Pardubice se připojily o sedm let později. V loňském roce se po celé České republice akce zúčastnilo 853 obcí, měst, městských částí či krajů. Datum 10. března není vybráno náhodou, jedná se totiž o výročí potlačení tibetského povstání armádou Čínské lidové republiky, při kterém zahynulo na 80 000 Tibeťanů a od kterého v tomto roce uplyne už 64 let. Tibet kvůli čínskému útlaku opustilo na 150 000 obyvatel a za posledních jedenáct let se na protest proti porušování lidských práv v Tibetu upálilo 159 Tibeťanů. (kvl)

Mohlo by vás zajímat:

Tísňové linky fungují

Tísňové linky fungují

Nehoda v centru Pardubic byla ohlášena až z Německa

Pro přátelskou komunikaci

Pro přátelskou komunikaci

Pardubice se představí v novém kabátě

Aplikace je již otevřena

Aplikace je již otevřena

Za měsíc startují zápisy pro budoucí prvňáčky

Bečka nahradí Böhmovou

Bečka nahradí Böhmovou

Dosavadní městská zastupitelka bude pracovat v zahraničí

Svátky jara, jak je neznáte

Svátky jara, jak je neznáte

Na valech pardubického zámku je opět připravena velikonoční stezka

Zamezit odkládání na skládky

Zamezit odkládání na skládky

Pardubice navyšují počet hnědých kontejnerů pro oddělený sběr bioodpadu