Služka vstoupila do českých kin

Kultura - 16. 03. 2023
Služka vstoupila do českých kin

PARDUBICE – V multikině CineStar se uskutečnila v úterý 14. března exkluzivní česká předpremiéra celovečerního snímku Služka, který vznikl v česko-slovenské koprodukci, a filmaři jej z velké části natáčeli přímo v Pardubickém kraji. 

 

Film je inspirovaný stejnojmenným románem Hany Lasicové, která je společně s režisérkou Marianou Čengel Solčanskou i spoluautorkou scénáře. Historické drama pojednává o dvou dívkách zmítaných problémy dospívání a citovou nejistotou, které se rozhodnou podlehnout vzájemné přitažlivosti bez ohledu na rozdíly v jejich sociálním postavení a národnosti. Zatímco se v roce 1918 svět koupe v krvavé válce, zápasí služka a panská slečna o právo svobodně žít a milovat. V hlavních rolích účinkují Dana Droppová, Radka Caldová, Anna Geislerová, Vica Kerekes, Karel Dobrý, Zuzana Mauréry, Cyril Dobrý, Lukáš Pelč a Marko Igonda.

 

„Pardubický kraj dlouhodobě podporuje vybraná audiovizuální díla, která se nějak váží k našemu kraji, v tomto případě byla vazba zcela evidentní, protože produkce si pro natáčení vybrala zámek ve Slatiňanech, kde již v době jednání s produkcí bylo deklarováno, že se tam natočí naprostá většina záběrů. Natáčení probíhalo ve složitých podmínkách covidové pandemie na podzim roku 2020 a na jaře 2021. Kromě 29 natáčecích dní ve Slatiňanech se točilo i dva dny v Železných horách a jeden den v Holicích,“ uvedl k premiéře filmu Alexandr Krejčíř, člen rady Pardubického kraje zodpovědný za majetek, sport a cestovní ruch.

 

Regionální filmová kancelář Pardubického kraje East Bohemia Film Office spolupracovala s produkcí Bright Sight Pictures od roku 2019 - vytipovala další vhodné lokace pro natáčení v kraji, například kostel sv. Martina v Holicích, zprostředkovala kontakty na ubytování, catering, stavbu kulis či vyhlášení komparzu. East Bohemia Film Office ve spolupráci s produkcí a distributorem zorganizovala předpremiéru filmu v Pardubicích. (MiV) Foto: Pk

Mohlo by vás zajímat:

Host Pirátů: Vojtěch Dyk

Host Pirátů: Vojtěch Dyk

PIRATE SWING Band připravuje koncertní událost roku na jubilejním desátém Gala

Premiéra Východočeského divadla

Premiéra Východočeského divadla

Komedie o střetu světa mafie a hendikepovaných divadelníků

Hudební lahůdka na zámku

Hudební lahůdka na zámku

Mistři českého, italského a německého baroka s flétnistkou Janou Semerádovou

Romantické varhany

Romantické varhany

Pozvánka na únorové abonentní koncerty Komorní filharmonie

Za účasti autora

Za účasti autora

Poezie i próza Miloně Čepelky v Poediu Východočeského divadla

O víkendu zábava na ledě

O víkendu zábava na ledě

GRAND Festival smíchu zve na Kuličkiádu smíchu i doprovodný program