Seminář s rekordním zájmem

Region - 22. 03. 2023
Seminář s rekordním zájmem

PROSEČ - Záchranná stanice a ekocentrum Pasíčka společně s plzeňskou stanicí DESOP a s podporou krajského radního pro venkov, životní prostředí a zemědělství Miroslava Krčila uspořádali ve zdejší sokolovně seminář pro strážníky a hasiče z celého Pardubického kraje na téma odchytu a manipulace s volně žijícími živočichy.

 

„Jsem velmi rád, že zvířatům, která se náhodou dostanou do nesnází nebo se někde ošklivě poraní, můžeme pomáhat s návratem zpět do přírody, tedy tam, kam přirozeně patří. Děkuji za to nejen záchranným stanicím, které odvádějí bezesporu nesmírně záslužnou práci, ale i městským strážníkům nebo hasičům. Ti jsou často na místě jako první a musí si umět poradit i s nevyzpytatelnými případy. To jsme mohli vidět i v prezentacích na semináři, který záchranné stanice pro policisty i hasiče připravily. Osobně takové akce vždy rád podpořím a velmi za ně děkuji,“ sdělil radní Miroslav Krčil.

 

Seminář se skládal z teoretické části a také z praktických ukázek. „Obvykle tyto semináře pořádáme jednou za dva roky v závislosti na tom, jak často prochází složky záchranného systému v Pardubickém kraji personální obměnou. Kromě městských strážníků se jej účastní dobrovolní i profesionální hasiči, zástupci odborů životního prostředí, krajské veterinární správy nebo inspekce životního prostředí. Letos jsme zaznamenali rekordní zájem, kdy dorazilo téměř 140 účastníků, proto jsme požádali město Proseč o poskytnutí sokolovny, abychom vše kapacitně zvládli,“ uvedla koordinátorka akce Marie Cachová ze Záchranné stanice Pasíčka.

 

Kromě toho, jak postupovat při odchytu a manipulaci zvířat, na která můžeme v české přírodě běžně narazit, se účastníci dozvěděli více i o odchytu zvířat exotických, jako jsou různé druhy hadů, ptáků nebo šelem. Není totiž výjimkou, že i ta se chovatelům občas ztratí.  (DeP) Foto: Pk

Mohlo by vás zajímat:

Na jubilejním dvacátém sněmu

Na jubilejním dvacátém sněmu

René Živný obhájil post předsedy SNK Evropských demokratů

Poutníci jsou vítáni

Poutníci jsou vítáni

Přelouč se stává centrem východočeské trasy svatojakubské cesty

Zlatý IDET pro SVOS Přelouč

Zlatý IDET pro SVOS Přelouč

Bojové vozidlo MARS 4x4 bylo oceněno na mezinárodním veletrhu obranné techniky

Explosia má Osobnost roku

Explosia má Osobnost roku

Na IDETu byl oceněn také odborník z oboru trhavin Ladislav Říha

Potřetí za sebou

Potřetí za sebou

Obnova Zámku Pardubice bodovala v prestižní soutěži Gloria musaealis

Naděje od týmu profesora Holčapka

Naděje od týmu profesora Holčapka

Univerzita Pardubice představila koncept klinické studie diagnostiky rakoviny slinivky