Pomoci mohou i dobrovolníci

Město Pardubice - 29. 03. 2023
Pomoci mohou i dobrovolníci

PARDUBICE Dostihové závodiště se zapojilo do 10. ročníku dobrovolnické akce Ukliďme Česko. Na apríla – v sobotu 1. dubna 2023 se budou po celé České republice konat úklidové aktivity. Nejinak tomu bude v krajském městě. Krátce před začátkem letošní dostihové sezóny zaměstnanci Dostihového spolku společně s dobrovolníky uklidí okolí zdejšího závodiště, které je už od roku 1874 domovem Velké pardubické.

 

Sobota 1. dubna je hlavní jarní úklidový den jubilejního ročníku této akce. Zúčastnit se jej může prakticky kdokoliv. V případě dostihového závodiště stačí v sobotu 1. dubna přijít v 10:00 hodin k hlavní bráně areálu. Uklízet se bude podél plotů závodiště po celé ulici Pražská a v přilehlém lesíku v prostoru od železniční zastávky až k vstupní bráně do závodiště. Na místě bude koordinátor akce, který dobrovolníky po vzájemné domluvě rozdělí do určených sektorů. Přijít mohou i neregistrovaní dobrovolníci.

 

Odměnou dobrovolníkům bude komentovaná prohlídka dostihového dráhy s jejím správcem, a to po skončení úklidové akce. Průvodce je zavede mimo jiné k nejznámějším překážkám kurzu Velké pardubické, připomene historii nejstaršího dostihu kontinentální Evropy a možná prozradí i detaily ze zákulisí dostihů na Pardubickém závodišti.

 

Více o projektu najdete na stránkách www.uklidmecesko.cz, v případě akce Pardubického závodiště pak v odkazu www.uklidmecesko.cz/event/39838 (KN) Ilustrační foto: DS

Mohlo by vás zajímat:

Flotila se rozrůstá

Flotila se rozrůstá

Pardubický dopravní podnik nakoupil další parciální trolejbusy

Výměna po čtvrtstoletí

Výměna po čtvrtstoletí

Město investovalo do modernizace chladícího systému v pardubické aréně

Nadané a zvídavé mládí

Nadané a zvídavé mládí

Dětský a Studentský parlament za sebou mají další nabitý ročník

Cestující pod dohledem

Cestující pod dohledem

Pardubický dopravní podnik vybavil kamerami všechna svá vozidla

Změny na linkách MHD

Změny na linkách MHD

O prázdninách pozor na patnáctce a sedmnáctce

Nakonec byli všichni spokojeni

Nakonec byli všichni spokojeni

Zahradní slavnost mateřské školy málem zhatil déšť