Pomoci mohou i dobrovolníci

Město Pardubice - 29. 03. 2023
Pomoci mohou i dobrovolníci

PARDUBICE Dostihové závodiště se zapojilo do 10. ročníku dobrovolnické akce Ukliďme Česko. Na apríla – v sobotu 1. dubna 2023 se budou po celé České republice konat úklidové aktivity. Nejinak tomu bude v krajském městě. Krátce před začátkem letošní dostihové sezóny zaměstnanci Dostihového spolku společně s dobrovolníky uklidí okolí zdejšího závodiště, které je už od roku 1874 domovem Velké pardubické.

 

Sobota 1. dubna je hlavní jarní úklidový den jubilejního ročníku této akce. Zúčastnit se jej může prakticky kdokoliv. V případě dostihového závodiště stačí v sobotu 1. dubna přijít v 10:00 hodin k hlavní bráně areálu. Uklízet se bude podél plotů závodiště po celé ulici Pražská a v přilehlém lesíku v prostoru od železniční zastávky až k vstupní bráně do závodiště. Na místě bude koordinátor akce, který dobrovolníky po vzájemné domluvě rozdělí do určených sektorů. Přijít mohou i neregistrovaní dobrovolníci.

 

Odměnou dobrovolníkům bude komentovaná prohlídka dostihového dráhy s jejím správcem, a to po skončení úklidové akce. Průvodce je zavede mimo jiné k nejznámějším překážkám kurzu Velké pardubické, připomene historii nejstaršího dostihu kontinentální Evropy a možná prozradí i detaily ze zákulisí dostihů na Pardubickém závodišti.

 

Více o projektu najdete na stránkách www.uklidmecesko.cz, v případě akce Pardubického závodiště pak v odkazu www.uklidmecesko.cz/event/39838 (KN) Ilustrační foto: DS

Mohlo by vás zajímat:

Zelení chtějí forenzní audit

Zelení chtějí forenzní audit

Tisková zpráva ke kauzám veřejných zakázek před pondělním mimořádným jednáním zastupitelstva

Základní ceny se nemění

Základní ceny se nemění

Prodej vstupenek na Velkou pardubickou zahájen

Grand na dva roky zavře

Grand na dva roky zavře

Zpět se vrátí jako moderní obchodní centrum

Třída Míru bez MHD

Třída Míru bez MHD

Linky se přesunou na Sukovu třídu, sleva na první přestup bude stoprocentní

„Nemohu se upamatovati“

„Nemohu se upamatovati“

Památník Zámeček a Historický ústav AV ČR pořádají konferenci o soudních procesech s nacistickými válečnými zločinci

Jak se vykrmovaly stavební firmy

Jak se vykrmovaly stavební firmy

Další informace o podlimitních zakázkách a o hospodaření na pardubickém magistrátu