Pomoci mohou i dobrovolníci

Město Pardubice - 29. 03. 2023
Pomoci mohou i dobrovolníci

PARDUBICE Dostihové závodiště se zapojilo do 10. ročníku dobrovolnické akce Ukliďme Česko. Na apríla – v sobotu 1. dubna 2023 se budou po celé České republice konat úklidové aktivity. Nejinak tomu bude v krajském městě. Krátce před začátkem letošní dostihové sezóny zaměstnanci Dostihového spolku společně s dobrovolníky uklidí okolí zdejšího závodiště, které je už od roku 1874 domovem Velké pardubické.

 

Sobota 1. dubna je hlavní jarní úklidový den jubilejního ročníku této akce. Zúčastnit se jej může prakticky kdokoliv. V případě dostihového závodiště stačí v sobotu 1. dubna přijít v 10:00 hodin k hlavní bráně areálu. Uklízet se bude podél plotů závodiště po celé ulici Pražská a v přilehlém lesíku v prostoru od železniční zastávky až k vstupní bráně do závodiště. Na místě bude koordinátor akce, který dobrovolníky po vzájemné domluvě rozdělí do určených sektorů. Přijít mohou i neregistrovaní dobrovolníci.

 

Odměnou dobrovolníkům bude komentovaná prohlídka dostihového dráhy s jejím správcem, a to po skončení úklidové akce. Průvodce je zavede mimo jiné k nejznámějším překážkám kurzu Velké pardubické, připomene historii nejstaršího dostihu kontinentální Evropy a možná prozradí i detaily ze zákulisí dostihů na Pardubickém závodišti.

 

Více o projektu najdete na stránkách www.uklidmecesko.cz, v případě akce Pardubického závodiště pak v odkazu www.uklidmecesko.cz/event/39838 (KN) Ilustrační foto: DS

Mohlo by vás zajímat:

Přednáška, film, dílna a pietní akt

Přednáška, film, dílna a pietní akt

Co vše se uskuteční v příštím týdnu v Památníku Zámeček

Obnovení petice proti spalovně

Obnovení petice proti spalovně

Brzy vyrazí do ulic dobrovolníci s podpisovými archy

Sebrat maximum podpisů

Sebrat maximum podpisů

Pardubice a okolní obce za sebou mají jednání o spalovně

Zámek má své opodstatnění

Zámek má své opodstatnění

Nedávná kontrola bioodpadu ze sídlišť přinesla dobré zprávy

Zhudebnit lze i jízdní řády

Zhudebnit lze i jízdní řády

Beseda se zvukovými umělci v pondělí v podvečer

Program na večer je jasný

Program na večer je jasný

Pardubická muzejní noc slibuje netradiční noční zážitky na 11 místech