Přihrádek oživí Multikulturní jarmark

Město Pardubice - 10. 05. 2023
Přihrádek oživí Multikulturní jarmark

PARDUBICE - Na mnoha veřejných místech se od 2. do 14. května koná dvanáctý ročník Multikulturního týdne. „Jde o festival rozličných kultur a jejich chutí. Nabízí prostor pro zajímavá setkání i neopakovatelné zážitky,“ uvedla Kamila Sejkorová, manažerka Informačního centra Evropské unie Europe Direct Pardubice, jež je hlavním pořadatelem festivalu.

 

Jedním z vrcholů letošního Multikulturního týdne bude v pátek 12. května oblíbený Multikulturní jarmark. Od 14 hodin budou na pardubickém Přihrádku k dispozici prodejní stánky s fair trade výrobky z Mexika či kávou z Kolumbie. Potěšit vás mohou také třeba francouzské, ukrajinské, arménské a mongolské pochutiny i zcela exotická kuchyně z Pobřeží slonoviny.

 

Festival bude gradovat odpoledním komponovaným programem, který vypukne v 15 hodin. Na pódiu vystoupí s tradičním tancem mongolské tanečnice ze skupiny Sarnai (Růže). Tu vede již řadu let tanečnice a choreografka Sára z Mongolska.

 

Pěvecké a hudební pásmo inspirované tradicemi, folklorem i moderními styly nabídnou děti a dospělí z Ukrajiny, například zpěvák Andrij Pyrih nebo skupina Vulyk.

 

Neobyčejné zážitky přinese hudební i taneční vystoupení Ugandan Dancers Band. „Seskupení se po letech a účinkování po celém světě vrací do Pardubic. Těšit se můžete i na tanec s množstvím hliněných nádob doprovázený perkusemi,“ upřesnila za pořadatele Ivona Baklíková.

 

HPM Dance Studio Pardubice se představí se dvěma choreografiemi volně inspirovanými kolumbijskou pohádkou Encanto a hudbou z muzikálu Aladin. „Ta vás zavede do Pohádek tisíce a jedné noci,“ podotkla Ivona Baklíková.

 

Závěr komponovaného programu bude patřit balkánskému triu Sarraf. To zahraje písně pocházející z různých koutů Balkánu. Predrag Duronjic se objeví i druhý den na pódiu Factory klubu s dalšími hudebníky, kteří v Česku našli po válce v bývalé Jugoslávii svůj druhý domov,“ poznamenala Baklíková.

 

Na louce u Knihovního centra U Vokolků budou pro rodiny s dětmi přichystané výtvarné workshopy od Základní umělecké školy Pardubice – Polabiny. Nabitý program k 30. výročí partnerství s Doetinchenem bude po celé odpoledne připraven v přilehlých prostorech Národního památkového ústavu. (TZ-MMi) Foto: EUROPE DIRECT PARDUBICE (Snímek z loňského ročníku)

Mohlo by vás zajímat:

Přednáška, film, dílna a pietní akt

Přednáška, film, dílna a pietní akt

Co vše se uskuteční v příštím týdnu v Památníku Zámeček

Obnovení petice proti spalovně

Obnovení petice proti spalovně

Brzy vyrazí do ulic dobrovolníci s podpisovými archy

Sebrat maximum podpisů

Sebrat maximum podpisů

Pardubice a okolní obce za sebou mají jednání o spalovně

Zámek má své opodstatnění

Zámek má své opodstatnění

Nedávná kontrola bioodpadu ze sídlišť přinesla dobré zprávy

Zhudebnit lze i jízdní řády

Zhudebnit lze i jízdní řády

Beseda se zvukovými umělci v pondělí v podvečer

Program na večer je jasný

Program na večer je jasný

Pardubická muzejní noc slibuje netradiční noční zážitky na 11 místech