Nedbalost na Dukle

Město Pardubice - 14. 05. 2023
Nedbalost na Dukle

PARDUBICE - Jednotka ze zdejší Centrální hasičské stanice mířila v sobotu 13. května v ranních hodinách na sídliště Dukla, kde došlo k požáru v bytovém domě.

 

Oznamovatel při volání na tísňovou linku spatřil kouř vycházející z domu a zahlédl i plameny. Jednotka po příjezdu na místo zjistila, že se tři osoby nadýchaly jedovatých zplodin hoření a jedna z nich měla popáleniny v obličeji. Dvě osoby byly zdravotnickou záchrannou službou převezeny do nemocnice,“ uvedla tisková mluvčí Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje Vendula Horáková.

 

Požár hasiči dostali pod kontrolu za 7 minut od nahlášení události na tísňovou linku. „Dále odvětrali chodbu, prošli celý dům a poučili jejich obyvatele. Nikdo z nich neměl zakouřený byt. Ohnisko požáru se nacházelo v kuchyni,“ pokračuje Horáková.

 

Na místo se dostavil vyšetřovatel, který zjistil, že starší žena si zapálila svíčku v kuchyni, poté odešla telefonovat do vedlejší místnosti a když se vrátila, byla již kuchyň v plamenech.

 

Bohužel podtácek, který umístila žena pod svíčku, nebyl skleněný ani porcelánový, ale plastový. Příčinou vzniku požáru je tedy nedbalost,“ říká vyšetřovatel Jiří Pacák z územního odboru Pardubice. Škoda byla předběžně vyčíslena na 150 tisíc korun. (zr) Foto: HZS PaK

Mohlo by vás zajímat:

Přednáška, film, dílna a pietní akt

Přednáška, film, dílna a pietní akt

Co vše se uskuteční v příštím týdnu v Památníku Zámeček

Obnovení petice proti spalovně

Obnovení petice proti spalovně

Brzy vyrazí do ulic dobrovolníci s podpisovými archy

Sebrat maximum podpisů

Sebrat maximum podpisů

Pardubice a okolní obce za sebou mají jednání o spalovně

Zámek má své opodstatnění

Zámek má své opodstatnění

Nedávná kontrola bioodpadu ze sídlišť přinesla dobré zprávy

Zhudebnit lze i jízdní řády

Zhudebnit lze i jízdní řády

Beseda se zvukovými umělci v pondělí v podvečer

Program na večer je jasný

Program na večer je jasný

Pardubická muzejní noc slibuje netradiční noční zážitky na 11 místech