Explosia má Osobnost roku

Region - 27. 05. 2023
Explosia má Osobnost roku

BRNO / PARDUBICE - Ocenění Osobnost roku míří z brněnského IDETu do Pardubic. Získal ho Ladislav Říha, pracovník s více než 35letou praxí v oblasti vývoje a výroby plastických trhavin.

 

Na brněnském výstavišti se uskutečnil mezinárodní veletrh obranných technologií IDET. Každoročně zde několik exponátů obdrží ocenění Zlatý IDET, která se předávají v podvečer prvního veletržního dne. A právě tehdy se velkého úspěchu dočkala také Explosia, když byl v rámci vyhlašování soutěže Zlatý IDET Osobností roku vyhlášen vedoucí skupiny výzkumu a vývoje plastických trhavin naší společnosti Ladislav Říha, autor většiny inovací týkajících se plastických trhavin v posledních 30 letech.

 

Významným výstupem jeho práce je například škála produktů kumulativních flexibilních náloží Semtex Razor, nebo nové typy plastických trhavin pro speciální aplikace jako například dynamická a aktivní ochrana vojenské techniky, prostředek určený k boji proti terorismu Semtex Dezintegrator a další.

 

Beru to jako ocenění i pro mé kolegy a vlastně celou firmu,“ říká ke svému ocenění Ladislav Říha. Hodnotící komise ho ocenila nejen pro jeho přínos v oblasti vývoje plastických trhavin, ale také především proto, že je vzorem skromného a odborně erudovaného obětavého zaměstnance s trvalým nadšením pro obor. Ladislav Říha je také spoluřešitel mnoha národních a mezinárodních projektů souvisejících se speciálními trhacími pracemi, detekcí výbušnin, fyzikou výbuchu a vysokorychlostními interakcemi.

 

Ocenění Zlatý IDET potvrzuje, že cesta kvalitního vývoje opřeného o spolehlivé zaměstnance místo honby za rychlými zisky, je cestou správnou. Láďovi velmi gratuluji, protože právě on patří k těm lidem, kteří si uznání stoprocentně zaslouží,“ dodává k získanému ocenění generální ředitel Explosie Kamil Dudek. (TZ – mv) Foto: EXPLOSIA

Mohlo by vás zajímat:

Obejdou se i bez Smartwings

Obejdou se i bez Smartwings

Rozvoj Letiště Pardubice není ohrožen, v nové sezoně bude nabízet ještě více letů

Neokázalá statečnost

Neokázalá statečnost

Neznámý osud Josefa Kříže připomíná pamětní deska na krajském úřadu

Další exemplář do letky

Další exemplář do letky

Replika prvoválečné stíhačky Aviatik D.I. Berg přistála v Kuněticích

Nová expozice na hradě

Nová expozice na hradě

Na Rychmburku uvidíte gotické oltáře z Chrudimi

Lokální výrobci se snažili

Lokální výrobci se snažili

MLS Pardubického kraje zná letošní oceněné

Totální nezodpovědnost

Totální nezodpovědnost

Linkový autobus neměl na silnici co dělat