Siréna uprostřed noci

Město Pardubice - 29. 08. 2023
Siréna uprostřed noci

PARDUBICE – Bylo přesně třináct minut po jedné hodině v noci z pondělí na úterý, když se ve městě rozeznělo houkání sirény. Trvalo přibližně dvě minuty, a navíc bylo doprovázeno vzdáleným hromobitím, neboť severně od krajské metropole právě procházela bouřka.

 

„Z jakého důvodu se dnes v 1:13 hodin rozhoukaly sirény v Pardubicích? Pokud snad šlo o technickou závadu, proč se neobjevilo vysvětlení na stránkách Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje?“ dotázal se Týdeník Pernštejn krátce po této události tiskové mluvčí krajských hasičů Venduly Horákové.

 

„Sirény nebyly spuštěny z našeho KOPIS (Krajské operační a informační středisko). Důvod spuštění prověří náš technik,“ obdrželi jsme od ní hned ráno odpověď. 

 

Stručná je i zpráva na městském webu: „Dnes okolo 1 hodiny ranní došlo k technické závadě na koncovém prvku varování hasičského záchranného sboru kraje. Nejednalo se o varování před mimořádnou událostí.

 

V podvečerních hodinách jsme obdrželi od mluvčí krajských hasičů Venduly Horákové následující informaci: „Společně s technikem dodavatelské firmy jsme dnes provedli kontrolu všech sirén v rámci dotčené oblasti Polabin. Všechny sirény jsou plně funkční, nebyla zjištěna žádná závada. Jednalo se nejspíše o samovolné spuštění po úderu blesku, aktivace nebyla provedena ze strany HZS ČR.“(ro) Ilustrační foto: INTERNET

Mohlo by vás zajímat:

Odpustí příslušenství místních poplatků

Odpustí příslušenství místních poplatků

Pardubice se zapojí do Milostivého léta 2023

Pardubický primátor k „balíčku“

Pardubický primátor k „balíčku“

„Návrhy výrazně zasahují do příjmů a provozních nákladů našeho města.“

Mají jistotu tříleté podpory

Mají jistotu tříleté podpory

O nových Pardubických tahounech pro další roky rozhodnuto

Tenisové zázemí pod zámkem

Tenisové zázemí pod zámkem

Město chce pomoci i s rekonstrukcí sportovišť v areálu Sokola

Mezi Palácem a Závodu Míru

Mezi Palácem a Závodu Míru

Radnice pracuje na tom, aby uvnitř města vzniklo zelené centrum

O lázeňském antisemitismu

O lázeňském antisemitismu

Památník Zámeček zve na středeční přednášku