Dva tisíce sokolů v Pardubicích

sport - 12. 06. 2024
Dva tisíce sokolů v Pardubicích

PARDUBICE - Dva tisíce cvičenců se představí na sletu v Pardubicích. Krajský slet Pardubického kraje se uskuteční již během tohoto víkendu (15. a 16. června) a bude secvičnou před celostátním sletem, který bude začátkem prázdnin v Praze. Letošní XVII. všesokolský slet spojuje republiku a regionální slety jsou důkazem, že Česká obec sokolská rozhýbává celou společnost.


Na krajský slet v Pardubicích zve 70 pestrobarevných deštníků v Klášterní ulici, kde nedávno ženy a seniorky předvedly skladby Babí léto a Leporelo. Společně tak kolemjdoucí navnadily na nadcházející krajský i celostátní slet.

 

„Slet je jedinečnou událostí, který zažijete jednou za šest let. U nás je dvoudenní, máme široký doprovodný program a je to zábava pro celou rodinu. Máme asi dva tisíce cvičenců a očekáváme okolo 1500 diváků. Poprvé máme v Pardubicích předprodej vstupenek a už je půlka vyprodaná, což považujeme za úspěch,” řekla Světlana Němcová z pořádající sokolské župy Východočeská-Pippichova.


V sobotu od 17 hodin pořadatelé připravili pro rodiny doprovodný program ve formě sportovních aktivit pro děti i dospělé. Od 18:00 pak mohou zájemci navštívit divadelní představení souboru Ledříček z Klášterce nad Orlicí na stadionu Hvězda na Dukle. Slavnostní zahájení sletu a ukázka hromadných skladeb všech generací proběhne v neděli od 14 hodin na hlavní ploše, na vedlejší ploše se mohou návštěvníci těšit na prezentaci Armády ČR, městské policie, hasičů nebo navštívit sportovní park či sokolskou pouť.

 

Podle starosty České obce sokolské Martina Chlumského jsou regionální slety velmi důležité. Propagují sokolské župy v místě jejich působení a upevňují jejich pozice v rámci kraje. „Sokol se dostane do povědomí veřejnosti a osloví nové zájemce o sportovní a kulturní činnost. Návštěvníci zažijí společně s námi úžasnou atmosféru. Slet je zážitkem na celý život,“ říká Chlumský.

 

Jsem hrdý na to, že můžeme podpořit Krajský slet 2024 - Sokolské sletové slavnosti u nás v Pardubicích. Sokolská všestrannost, výchova k celkovému rozvoji osobnosti, ale i schopnosti pomáhat, jsou stále aktuálními společenskými potřebami," řekl 1. náměstek primátora odpovědný za rozpočet, sport a školství Jakub Rychtecký s tím, že děkuje Sokolské župě Východočeské-Pipichově za dlouhodobou výbornou spolupráci.

 

Regionální slety jsou nedílnou a důležitou součástí XVII. všesokolského sletu. Vrcholem bude sletový týden v Praze od 30. června do 5. července, na který z celého Česka přijede až 20 tisíc účastníků!
Sletový týden zahájí velkolepý průvod historickým centrem, divadelní představení na prknech Národního divadla pod režisérskou taktovkou Bohumila Gondíka a mše v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha. Ochutnávku toho nejlepšího ze sokolského výkonnostního sportu a ukázku tradičních a netradičních sportů přinese Sokol Gala v O2 Areně. Součástí sletového týdne je také doprovodný kulturní program zahrnující divadelní a pěvecká vystoupení, výstavy nebo pódiová vystoupení v srdci Prahy, představující, jak různorodý a bohatý Sokol je.

 

O XVII. všesokolský slet je mimořádný zájem. Na hromadné skladby ve Fortuna Aréně v pražském Edenu zbývá posledních 25 % vstupenek, které jsou pro zájemce k dispozici prostřednictvím portálu Ticketportal. (LK)

 

Foto: SOKOL.EU (Skladeb se účastní cvičenci a cvičenkyně všech věkových kategorií)

Mohlo by vás zajímat:

Se stejnou myšlenkou

Se stejnou myšlenkou

Pavel Stara: „Sportovní park Pardubice 2021? Pracujeme na něm a věříme!“

Dynamo posílil Červenka

Dynamo posílil Červenka

Roman Červenka podepsal s Pardubicemi dvouletý kontrakt

Bezgólová plichta v lijáku

Bezgólová plichta v lijáku

Fotbalisté Pardubic nevyhráli ani pátý přípravný zápas

Přichází Luboš Kovář

Přichází Luboš Kovář

Beksa získala kvalitního českého hráče

Prohra v přípravě v Bavorsku

Prohra v přípravě v Bavorsku

V utkání s Fürthem se úspěšně trefil Václav Jindra

Opět remíza, tentokrát s Duklou

Opět remíza, tentokrát s Duklou

V Lázních Bohdaneč se v přípravě trefil David Huf, hosté vyrovnali z penalty