Den pěnivého moku

Region - 13. 06. 2024
Den pěnivého moku

PARDUBICE – Zámek bude letos potřetí hostit Pardubický festival piva. V sobotu 15. června od 12 do 22 hodin se na festivalu předvedou nejen regionální pivovary z východních Čech, ale také jedna středoevropská rarita. Pivovar Bohdaneč ve spolupráci s Experimentálním pivovarem Univerzity Palackého a Východočeským muzeem přiveze Sluneční bárku, pivo uvařené podle nejstaršího doloženého piva v Evropě.

 

„Přivítáme regionální pivovary především z východních Čech – například Beránek, U Vojtěchů, Rodinný pivovar 713 HK, Zbraslavská koza, Tahoun, Mordýř, Loutkář, Lončák nebo vzdálenější z Kamenice nad Lipou,“ zve ředitel Východočeského muzea Tomáš Libánek. „Ze středočeského Bohdanče přijede s lokálními speciály také „nejstarší pivo v Evropě“, které je inspirované obsahem vzácné bronzové nádoby nalezené u Kladiny na Pardubicku. Vozíme ho s putovní výstavou po Evropě, naposledy sklidilo velký úspěch v Lucembursku,“ připomíná ředitel pivo, které muzeum prodává také jako suvenýr v originálních lahvích v zámecké pokladně.

 

Pikniky a koncerty

 

Zámecký areál s valy nabídne kromě piva a pivních specialit ideální odpočinkové prostředí pro pikniky, posezení na nádvoří a v parkánu – na ochutnávku vína či moštů, ale také  grilovaného masa, plněných bramborových placek i vegetariánské kuchyně. Na festivalu zahrají kapely z Pardubic – B1nary, John Hayllor a Donrvetr. Vstupné je 50 korun. (skp) Foto: VČM

Mohlo by vás zajímat:

Svatojakubské pozvání

Svatojakubské pozvání

Nadcházející víkend nabízí několik příležitostí k cestě, kultuře i duchovnímu usebrání

Konstrukci montovali Švédové

Konstrukci montovali Švédové

Jízdárna v Kladrubech nad Labem roste jako z vody

Více energie ze slunce

Více energie ze slunce

Pardubický kraj pokračuje v budování fotovoltaických elektráren na svých objektech

Nezaměstnanost v červnu: 2,8 %

Nezaměstnanost v červnu: 2,8 %

Počet rekvalifikací a kurzů vzrostl meziročně na téměř dvojnásobek

Přijal a foukl

Přijal a foukl

Cyklista s téměř třemi promile alkoholu v krvi vyvázl z dopravní nehody jen se šrámy

Parní vlak propojí dva kraje

Parní vlak propojí dva kraje

Cestující mají jednu z posledních možností projet se s historickou lokomotivou na hlavním koridoru