Tento týden Zrcadlo umění

Město Pardubice - 17. 06. 2024
Tento týden Zrcadlo umění

ARDUBICE – V tomto týdnu se koná další ročník festivalu amatérské kultury Zrcadlo umění. Od 19. do 21. června chystá pro návštěvníky řadu vystoupení, workshopů a aktivit. Jarní část městských slavností patří do rodiny Pardubických tahounů a těšit se lze na kapely různých žánrů, pěvecká i taneční vystoupení, divadelní představení, ale také na přehlídku dětských souborů, které po celý rok pilně připravovaly své vystoupení.

 

Tak jako každý rok rozezní Zrcadlo umění slavnostní fanfárou svůj program ve středu v dopoledních hodinách. Právě dopoledne bude patřit předškolákům a školákům, pro které je připravena řada zajímavých a kreativních workshopů tematicky zaměřených. V odpoledních hodinách se městu představí taneční soubory. Celý festival bude doprovázet mnoho hudebních vystoupení jak na Pernštýnském náměstí, tak i na třídě Míru nebo v Machoňově pasáži. Všem návštěvníkům zahrají mladé pardubické kapely a muzikanti, ale i umělci známějších jmen, které z našeho města pocházejí. „Těšit se můžete například na Juliana Záhorovského nebo uskupení Safe exit, které nedávno vydalo svoji debutovou desku. Neochudíme vás ani o vážnou hudbu v KD Hronovická a pěvecké sbory,“ jmenoval pořadatel akce Miloš Adamů, ředitel DDM ALFA.

 

V rámci Zrcadla umění nepůjde ale jen o hudbu – po roční pauze se festival vrací také na třídu Míru. Na hlavním městském bulváru nás čeká živé umění, dále Vědohrátky a workshop ve spolupráci s hvězdárnou barona Artura Krause. Můžete se zúčastnit také Vědeckotechnického jarmarku Univerzity Pardubice, který se letos koná v Automatických mlýnech. V neposlední řadě se můžete těšit i na divadelní představení Odvrácená strana měsíce v divadle Exil.

 

Program je vhodný pro všechny věkové kategorie, od nejmenších až po ty nejstarší. Program najdete na stránkách www.zrcadloumeni.eu. (ido) Foto: MmP

 

 

Mohlo by vás zajímat:

Pomoc pacientům i zaměstnancům

Pomoc pacientům i zaměstnancům

Město podpořilo investici do ambulance paliativní medicíny v Dražkovicích

Flotila se rozrůstá

Flotila se rozrůstá

Pardubický dopravní podnik nakoupil další parciální trolejbusy

Výměna po čtvrtstoletí

Výměna po čtvrtstoletí

Město investovalo do modernizace chladícího systému v pardubické aréně

Nadané a zvídavé mládí

Nadané a zvídavé mládí

Dětský a Studentský parlament za sebou mají další nabitý ročník

Cestující pod dohledem

Cestující pod dohledem

Pardubický dopravní podnik vybavil kamerami všechna svá vozidla

Změny na linkách MHD

Změny na linkách MHD

O prázdninách pozor na patnáctce a sedmnáctce