Zkušení politici i odborníci

Volby - 30. 06. 2024
Zkušení politici i odborníci

PARDUBICE – Koalice pro Pardubický kraj, složená z KDU-ČSL, SNK Evropských demokratů a Nestraníků, představila kompletní kandidátku pro zářijové krajské volby. Volebním lídrem je Pavel Šotola, který stojí za reformou sociální péče i péče o ohrožené děti v Pardubickém kraji, jež je inspirací pro ostatní kraje i stát. Na prvních pěti místech ho doplňují starosta Vysokého Mýta František Jiraský, náměstek primátora Pardubic René Živný, náměstek hejtmana a bývalý hejtman Roman Línek a zastupitelka Chocně Anežka Pavlišová. Na dalších příčkách kandidátky je řada oblíbených regionálních politiků a odborníků. Cílem koalice je navázat na své úspěšné působení ve vedení kraje a nadále zlepšovat život obyvatel v kraji.

 

 

Pro letošní volby se nám podařilo dát dohromady zkušené politiky, kteří ukázali, že umějí pracovat pro občany kraje a kteří mají chuť dále zlepšovat jejich život. Doplňují je odborníci na konkrétní problémy, které pálí obyvatele našeho kraje. Díky tomu můžeme nabídnout realistická a účinná řešení těch oblastí, které jsou pro lidi důležité. Zároveň můžeme na jejich práci ukázat, že nejde o prázdné fráze, ale že za námi stojí velký kus práce a mnoho úspěchů,“ říká Pavel Šotola z KDU-ČSL.

 

 

Mezi kandidáty najdeme řadu starostů, například starostu Litomyšle Daniela Brýdla či starostu Svitav Davida Šimka, starostu Ústí nad Orlicí Petra Hájka, starostu Holic Ondřeje Výborného, nebo starostku Rybitví Evu Šmeralovou. Zkušenosti z vedení měst pak mohou v praxi využít také emeritní starosta Slatiňan Ivan Jeník, místostarosta Moravské Třebové Václav Dokoupil, nebo zastupitelka Chocně Anežka Pavlišová. „Na naší kandidátce se sešly osobnosti, které jsou k lidem a jejich problémům nejblíže. Vědí proto, s čím se které regiony aktuálně potýkají, a mohou tak nabídnout konkrétní a hlavně realistická řešení. Věříme, že lidé ve výsledku nestojí o plané sliby, ale chtějí vidět skutečný výsledek,“ doplňuje František Jiraský, který reprezentuje Nestraníky.

 

 

Cílem Koalice pro Pardubický kraj je pokračovat v dosavadní úspěšné práci a zajistit kvalitní život pro všechny obyvatele kraje. „Všichni, kdo se pravidelně setkávají s občany našeho kraje, vědí, s jakými problémy se potýkají a co je nejvíc pálí, ať už jde o dostupnost zdravotní péče, dopravu nebo další oblasti. Zároveň víme, že se každý region potýká s jinými výzvami a že řešení řady z nich vyžaduje zapojení více oblastí nebo dokonce hlubší reformu. S podobnými situacemi máme bohaté zkušenosti a tam, kde jsme měli za jejich řešení přímou odpovědnost, jsme ukázali, že opravdu dokážeme posouvat věci správným směrem. Budu proto rád, pokud to budeme moci ukázat i v dalších oblastech,“ doplňuje předseda SNK ED René Živný.

 

 

Konkrétní priority a program představí Koalice pro Pardubický kraj v dalších týdnech. „Náš program se bude samozřejmě  týkat  všech oblastí, které může krajská samospráva ovlivnit. Je pro nás důležité, aby se lidem v kraji dobře žilo, a to jak v městech, tak na venkově. Patří k tomu nejen dobré silnice, veřejná doprava, akutní lékařská péče, potřebné sociální služby, ale i dostupnost škol, kulturní a sportovní vyžití a v neposlední řadě zdravé životní prostředí. Chceme mít i v těch odlehlejších částech kraje dobré pokrytí telefonním a datovým signálem a také základní občanskou vybaveností, třeba v nové moderní podobě bezobslužných prodejen. Víme, že ve spolupráci s místními samosprávami a aktivními spolky či jedinci po celém kraji, lze mnohé dokázat,“ dodává náměstek hejtmana Roman Línek. (zr) Foto: (zr) (Na snímku volební lídr Koalice pro Pardubický kraj Pavel Šotola)

 

Mohlo by vás zajímat:

Držet pomyslnou vlajku a značku

Držet pomyslnou vlajku a značku

Koalice ODS a TOP 09 nasazuje do služby pro kraj odborníky

Náš program není seznamem prázdných slibů

Náš program není seznamem prázdných slibů

Z předvolební tiskové konference koalice 3PK

O řetěz zabojuje žena

O řetěz zabojuje žena

Starostové mají klíč ke krásnějším Pardubicím

Více energie ze slunce

Více energie ze slunce

Pardubický kraj pokračuje v budování fotovoltaických elektráren na svých objektech

Pomoc pacientům i zaměstnancům

Pomoc pacientům i zaměstnancům

Město podpořilo investici do ambulance paliativní medicíny v Dražkovicích

Nezaměstnanost v červnu: 2,8 %

Nezaměstnanost v červnu: 2,8 %

Počet rekvalifikací a kurzů vzrostl meziročně na téměř dvojnásobek