Cestující pod dohledem

Město Pardubice - 30. 06. 2024
Cestující pod dohledem

PARDUBICE - Cestující v městské hromadné dopravě jsou ve všech vozidlech od června pod dohledem kamer. Ve 130 trolejbusech a autobusech je zprovozněno téměř 700 kamer se záznamem. Cílem je minimalizovat rizika pro cestující a zaměstnance a zajistit bezpečný a spolehlivý provoz městské hromadné dopravy,“ říká ředitel dopravního podniku Tomáš Pelikán.

 

Každé vozidlo, autobus i trolejbus, má ve svém prostoru čtyři až pět interiérových kamer, jedna kamera je umístěna i pro monitorování prostoru před vozidlem. Tato čelní kamera umožňuje zajistit přenos obrazu dění před vozidlem i na dispečink dopravního podniku. Kamery mají pomoci řešit například pády cestujících nebo dopravní nehody a také mají snížit vandalismus ve vozidlech a omezit případné konflikty s revizory,“ uvádí tisková mluvčí dopravního podniku Jitka Malinská.

 

Součástí projektu je i rozšíření počtu vozidel se senzory pro počítání cestujících. Výsledky pak využije DPMP pro své dopravní průzkumy a bude velmi rychle možné reagovat na případné kapacitní problémy na spojích všech linek,“ dodává Malinská s tím, že projekt byl spolufinancován Evropskou unií prostřednictvím Evropských strukturálních a investičních fondů, konkrétně prostřednictvím Integrovaného regionálního operačního programu. (zr) Foto: DPMP

 

Mohlo by vás zajímat:

Pomoc pacientům i zaměstnancům

Pomoc pacientům i zaměstnancům

Město podpořilo investici do ambulance paliativní medicíny v Dražkovicích

Flotila se rozrůstá

Flotila se rozrůstá

Pardubický dopravní podnik nakoupil další parciální trolejbusy

Výměna po čtvrtstoletí

Výměna po čtvrtstoletí

Město investovalo do modernizace chladícího systému v pardubické aréně

Nadané a zvídavé mládí

Nadané a zvídavé mládí

Dětský a Studentský parlament za sebou mají další nabitý ročník

Změny na linkách MHD

Změny na linkách MHD

O prázdninách pozor na patnáctce a sedmnáctce

Nakonec byli všichni spokojeni

Nakonec byli všichni spokojeni

Zahradní slavnost mateřské školy málem zhatil déšť