České hokejbalistky stříbrné

Hokejbal - 01. 07. 2024
České hokejbalistky stříbrné

TRÉMBLANT - Pardubické hokejbalistky přivezly stříbrné medaile z kanadského světového poháru. V provincii Quebéc šlo o hokejbalový svátek, když se v malebném horském městečku sešlo mnoho hokejbalových týmů z různých koutů světa. Velkého kanadského turnaje se účastnily reprezentační výběry mužů, žen, masters můžu i žen(35+) a mužů legends (45+). České „masters“ hokejbalistky byly u toho a ve své kategorii 35+ nastoupily v moderním hokejbalovém formátu 3 na 3 na světové scéně vůbec poprvé.

 

Během turnaje poměřily české lvice síly i s mladšími soupeřkami – s týmy Velké Británie, Ameriky, Slovenska a dvěma výběry Québecu. Nejdůležitější zápasy však přišly na řadu v pátek večer, kdy je čekal první finálový zápas s domácím týmem Quebec 35+. První zápas patřil jasně kanadským soupeřkám, když české "holky" prohrály 0:5.

 

V sobotu je čekal druhý duel, který měl zcela jiný průběh. České holky podstatně vylepšily hru a s Kanaďankami držely krok. Když na světelné tabuli svítilo skóre 2:3, tak za bouřlivé atmosféry měl zápas opravdu ten správný náboj a Kanaďanky se řádně potily. Lvice si chtěly vynutit třetí finálový duel, zahrát si před plnými tribunami ještě jednou a pokusit se konečně obrat domácí Québec o zlaté medaile. Bohužel tento sen se rozplynul ke konci druhé části, kdy přišla dvě vyloučení na straně českého týmu, která poslala tým do oslabení.

 

Pokud ve formátu 3 na 3 přijde oslabení, hra 2 na 3 je často „smrtelná“. A kanaďanky přesilovky umí a obě naše vyloučení potrestaly. Přesto však tento zápas měl díky plným tribunám opravdu strhující atmosféru a výkony hráček obou týmů byly maximální. Druhé finálové tedy utkání skončilo 2:5 a české hokejbalistky tak převzaly pohár pro druhý nejlepší tým světa v Masters kategorii a stříbrné medaile. Zlato a titul světových šampionek získal domácí Québec. Petra Holoubková a Lucie Kalistová byly vyhlášeny do All star teamu turnaje. 

 

České hokejbalistky Masters:

Gólmanky: Králová, Martincová

Hráčky: Cejnarová, Holoubková, Kalistová,  Kantoříková, Musilová, Němcová, Pavlíčková, Siantová, Součková, Topičová (PH) Foto: ARCHIV AUTORKY

Mohlo by vás zajímat:

Autoskláři ve finále neuspěli

Autoskláři ve finále neuspěli

Pardubičtí hokejbalisté nestačili na pražský Kert

Dynamo posílil Červenka

Dynamo posílil Červenka

Roman Červenka podepsal s Pardubicemi dvouletý kontrakt

Bezgólová plichta v lijáku

Bezgólová plichta v lijáku

Fotbalisté Pardubic nevyhráli ani pátý přípravný zápas

Přichází Luboš Kovář

Přichází Luboš Kovář

Beksa získala kvalitního českého hráče

Prohra v přípravě v Bavorsku

Prohra v přípravě v Bavorsku

V utkání s Fürthem se úspěšně trefil Václav Jindra

Opět remíza, tentokrát s Duklou

Opět remíza, tentokrát s Duklou

V Lázních Bohdaneč se v přípravě trefil David Huf, hosté vyrovnali z penalty