Peklo zvláště na Přeloučsku

Region - 11. 07. 2024
Peklo zvláště na Přeloučsku

PARDUBICKO - Hasiči v Pardubickém kraji se po celou noc nezastavili. Nejen hasiči z výjezdu, ale také příslušníci na operačním a informačním středisku měli velmi rušnou noc. Komplexní zprávu o tom podala tisková mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková.

 

Operační středisko vyslalo jednotky požární ochrany od středeční 15.43 hodiny až do čtvrteční 6. hodiny ranní celkem k 115 událostem v souvislosti s bouřkami, které se přehnaly přes Pardubický kraj.

 

Jednalo se zejména o popadané stromy a čerpání vody ze zatopených sklepů domů, škol i garáží.

 

Strom spadlý na jedoucí vlak na železniční trati č. 010 ve Chvaleticích způsobil v podvečer zastavení vlaků na koridoru, který musel být vyhlášen v 16.52 hodin. Dva vlaky plné cestujících stály až do chvíle odstranění stromu. Ve vlaku směrem na Kolín cestovalo 490 osob, ve vlaku směrem na Pardubice bylo 185 cestujících.

 

Z vlaku (směrem na Pardubice) museli hasiči evakuovat všechny osoby. Jízdní souprava byla poškozena a osoby si postupně přestoupily do jiného náhradního vlaku pomocí přechodových lávek. Druhý vlak s 490 cestujícími mohl po odstranění spadlého stromu pokračovat v jízdě. V průběhu zásahu museli hasiči předat velení jednotce hasičů Správy železnic, hasiči z Přelouče museli přejíždět k dalším událostem, které způsobilo divoké počasí.

 

Bouřky zasáhly večer i Chrudimsko a v noci i Svitavsko. A opět hasiči odčerpávali vodu ze zatopených sklepů domů, ale i například za základní školy. Úhřeticích skončil strom na zaparkovaném voze. V Horním Bradle spadl strom v dětském táboře. Naštěstí se nikomu nic nestalo.

 

Blesk udeřil do stromu, ze kterého se s největší pravděpodobností přenesl na střechu domu v Rokytně-Drahoši na Pardubicku. Plameny, které zasáhly střechu, likvidovaly jednotky hasičů. Majitel je na dovolené a není možné v tuto chvíli vyčíslit škodu. (zr) Foto: HZS PaK

Mohlo by vás zajímat:

Svatojakubské pozvání

Svatojakubské pozvání

Nadcházející víkend nabízí několik příležitostí k cestě, kultuře i duchovnímu usebrání

Konstrukci montovali Švédové

Konstrukci montovali Švédové

Jízdárna v Kladrubech nad Labem roste jako z vody

Více energie ze slunce

Více energie ze slunce

Pardubický kraj pokračuje v budování fotovoltaických elektráren na svých objektech

Nezaměstnanost v červnu: 2,8 %

Nezaměstnanost v červnu: 2,8 %

Počet rekvalifikací a kurzů vzrostl meziročně na téměř dvojnásobek

Přijal a foukl

Přijal a foukl

Cyklista s téměř třemi promile alkoholu v krvi vyvázl z dopravní nehody jen se šrámy

Parní vlak propojí dva kraje

Parní vlak propojí dva kraje

Cestující mají jednu z posledních možností projet se s historickou lokomotivou na hlavním koridoru