Proč z radnice zmizely balkony?

Město Pardubice - 14. 02. 2025
Proč z radnice zmizely balkony?

PARDUBICE – Pozorným chodcům na Pernštýnském náměstí neuniklo počátkem minulého týdne, že z budovy radnice byly odstraněny oba balkony v prvním patře na čelní stěně. Abychom zabránili šíření nepodložených informací, požádali jsme o vysvětlení Ivanu Dolanovou z tiskového oddělení magistrátu.

 

„Balkony radnice v minulosti nebyly součástí rekonstrukce,“ sdělila nám. „Byly odňaty a v současné době procházejí odbornou zkouškou. Na základě výsledků analýzy bude stanoven další postup. V tuto chvíli však ještě nemáme výsledky k dispozici.“

 

Redakce bude o konečném rezultátu informovat a již v této chvíli oceňuje, že odpovědní pracovníci radnice myslí na bezpečnost lidí. Nejen chodců, ale třeba i někoho, kdo by chtěl z balkonu promluvit ke spoluobčanům. Při představě, že by došlo ke zřícení této ozdoby budovy, běží mráz po zádech… (ro) Foto: BEDŘICH PRÁCHENSKÝ     

 

Mohlo by vás zajímat:

Na polabinském balkoně hořelo

Na polabinském balkoně hořelo

Hasiči pomocí vyváděcích masek zachránili tři osoby

Cestující čeká pohodlnější nástup

Cestující čeká pohodlnější nástup

Zastávka MHD Sukova projde rekonstrukcí

Zrcadlo umění rozezní Pardubice

Zrcadlo umění rozezní Pardubice

Festival nabídne dva dny hudby, divadla, vědy i hravou stopu Josefa Gočára

Opět s koňskou sekačkou

Opět s koňskou sekačkou

V Podzámeckém biotopu se objeví již počtvrté 

Letiště, silniční síť, okolí zámku...

Letiště, silniční síť, okolí zámku...

Co společně řeší město Pardubice a Pardubický kraj

Dobrá zpráva pro rodiny

Dobrá zpráva pro rodiny

Za školky v Pardubicích si rodiče nepřiplatí