PARDUBICKO - Již v sobotu 19. července se mohou nejen fanoušci železniční nostalgie těšit na jízdu historického parního expresu z Dolní Lipky přes Ústí nad Orlicí, Choceň a Vysoké Mýto až do Litomyšle a zpět. Druhá jízda na této trase se uskuteční 9. srpna. Jak uvedl hejtman Martin Netolický, Pardubický kraj bude ve spolupráci s Muzeem starých strojů a technologií vypravovat parní vlaky každou sobotu až do 30. srpna.
Také na této jízdě bude zařazen historický jídelní vůz Ringhoffer z roku 1906. „Na našem emailu jizdy@starestroje.eu je možné si rezervovat místo v tomto unikátním jídelním voze. Stačí nám napsat jméno, datum jízdy, počet cestujících a úsek, který cestující pojede. Chceme tak dopřát maximální pohodlí a zážitek v tomto mimořádném voze,“ uvedl předseda Muzea starých strojů a technologií Michal Bednář. Vůz bude zařazen také v rámci jízd 26. července, 9. srpna, 23. srpna a 30. srpna.
Při jízdě do Litomyšle bude vlak zastavovat také v Cerekvici nad Loučnou, kde bude v rámci 45 minutového čekání otevřeno malé železniční muzeum. Vystaveny jsou zde jízdenky od dob Rakousko-Uherska, hřebíky na pražce, historické jízdní řády, plány a výkresy nádražních budov. Dále jsou zde k vidění staré cedule na označování vlaků nebo k orientaci cestujících.
Informace týkající se jízd parních vlaků naleznete na: vlaky.pardubickykraj.cz
(DoB) Foto: Pk
Mohlo by vás zajímat:
Netolický po jednání se senátorem Holáskem: Lze očekávat, že Senát vrátí stavební zákon zpět do Sněmovny