PARDUBICE – Chrudim začala v sobotu dopoledne na stadionu Arnošta Košťála utkání 9. kola Chance Národní ligy zostra, touha po odpoutání se z dolních pater tabulky byla patrná. Hosté z Ústí nad Labem si však nenechali nic líbit, a tak v úvodu první půle byli diváci svědky docela pohledného fotbalu. Domácí tým trápila koncovka, nepomohl ani zkušený Huf. K zemi je pak srazila penalta, kterou po předchozím nedovoleném zákroku Schöna bezpečně proměnil ve 25. minutě David Černý. Postupně se na hřiště vloudila nuda, o oživení se postaral svým několikerým úsilím až kolem 40. minuty domácí Čičovský. Leč marně.
Až nápor po změně stran přinesl Chrudimi kýžený gól. Ve skrumáži se nejlépe zorientoval kapitán Skwarczek a bylo vyrovnáno. Nikoli však dobojováno, šance měli hráči obou týmů a pro domácí představoval největší nebezpečí tlak Ústeckých v 72. až 75. minutě. Na skóre se však již nic nezměnilo a remíza odpovídá dění na trávníku. Chce-li Chrudim více bodů, musí zapracovat na koncovce. Těch zmařených příležitostí bylo až příliš.
MFK Chrudim – FK Viagem Ústí nad Labem 1:1 (0:1). Přihlíželo 360 diváků. (ro) Foto z utkání: MILAN KŘIČEK (Na snímku ve žlutomodrém dresu bojuje o míč Adam Čičovský)
Mohlo by vás zajímat: