Pardubice pomáhají

Město Pardubice - 02. 07. 2021
Pardubice pomáhají

 

PARDUBICE – Město má po týdnu od založení sbírky pro Moravskou Novou Ves na účtu přes půl milionu korun. Během skvělého benefičního koncertu tří pardubických kapel pro Moravu se ve čtvrtek na Pernštýnském náměstí vybralo 101 226 korun v hotovosti, přes QR kód pak na sbírkovém účtu přibylo dalších 20 550 korun. Na historickém náměstí vystoupily skupiny Marien, Endee a Ready Kirken.

 

 

Od čtvrtečního večera přibylo na sbírkovém účtu města 20 550 korun poslaných převodem, v pátek ráno tak ukazoval celkovou částku 412 284 korun. Pořadatelé koncertu během dnešního dopoledne donesli dalších 101 226 korun vybraných během večera v hotovosti.

 

 

Na benefičním koncertu pardubické univerzity UPCE hraje pro Moravu, který se konal už ve středu 30. června, vystoupili členové Východočeského akademického orchestru a další hudebníci z pardubické umělecké scény a celkem se podařilo vybrat 31 105 Kč. I tyto peníze poputují do tornádem zasažené Moravské Nové Vsi.

 

 

„Jménem kapel, města, univerzity a dozajista i Moravské Nové Vsi všem děkujeme za účast na koncertech a solidaritu,“ uvedla za Magistrát města Pardubic Alexandra Tušlová z kanceláře primátora a dodala: „Pomůžeme společně, děkujeme!“

 

 

Městys Moravská Nová Ves se zhruba 2600 obyvateli je jednou z největších obcí Moravského Slovácka. Nachází se v národopisné oblasti zvané Podluží, mezi městy Břeclav a Hodonín, v nejjižnějším cípu Moravy, u hranic se Slovenskem a Rakouskem. Je jednou z nejvíce postižených obcí jižní Moravy, kterým bouře 24. června způsobila mnohamilionové škody a vyžádala si nejméně šest lidských životů. (zr) Ilustrační foto: BEDŘICH PRÁCHENSKÝ

 

Mohlo by vás zajímat:

Nový azylový dům

Nový azylový dům

Město zkvalitní služby i pro lidi bez domova

Aviatická pouť již tento víkend

Aviatická pouť již tento víkend

Letový program začne v sobotu i v neděli v 11.30 hodin

Jak přijet na letiště MHD

Jak přijet na letiště MHD

Dopravní podnik zavádí o víkendu posilové spoje

Zakopaná e-koloběžka

Zakopaná e-koloběžka

Pachateli za protiprávní jednání hrozí postih ve správním řízení

Dopravní podnik vyhlašuje pátrání

Dopravní podnik vyhlašuje pátrání

Nebyli jste to právě vy? Zkontrolujte si kód transakce

Pozornost Jahnově ulici

Pozornost Jahnově ulici

Pardubice hledají firmu na obnovu stromořadí