Událost v sociálních službách

Město Pardubice - 03. 07. 2021
Událost v sociálních službách

PARDUBICE – V minulých dnech se uskutečnilo slavnostní otevření komunitního centra Nová Křižovatka, které sídlí v ulici K Blahobytu. Stalo se tak za účasti pracovníků KŘIŽOVATKA handicap centra, Národní rady osob se zdravotním postižením ČR, spřátelených organizací, filantropů, zástupců senátu, kraje, města a široké veřejnosti. Návštěvníci měli možnost prohlédnout si zázemí komunitního centra, soutěžit v několika sportovních disciplínách nebo si poslechnout živou hudbu v podání formace Safe Exit.

 

 

Otevřela se tak nová kapitola existence organizace, což znamenalo také úspěšné završení rekonstrukce objektu pro poskytování sociálních služeb v Pardubickém kraji.

 

 

Na místě promluvili k návštěvníkům zástupci místní politické reprezentace. Jmenovitě: člen rady Pardubického kraje zodpovědný za sociální péči a neziskový sektor Pavel Šotola, náměstek primátora Jakub Rychtecký a také senátorka Miluše Horská. Jmenovaní ocenili úsilí vynaložené při realizaci náročného investičního projektu a také význam poskytování sociálních služeb v obecné rovině.

 

 

Tisková mluvčí městské policie Lucie Klementová zmínila důležitost přátelských sousedských vztahů a jejich vazbu na kvalitu poskytovaných služeb. Podporu organizaci vyjádřil také český polárník a spisovatel Oldřich Bubák. Mnoho dalších úspěchů popřál také ekonomický náměstek východočeského divadla Bohumil Kos.

 

 

Návštěvníci se mohli zapojit do několika sportovních disciplín, za jejichž absolvování byli odměněni cenami dle vlastního výběru. Soutěžilo se v jízdě na mechanickém vozíku, ruském kuželníku, hře Mölkky, šipkách nebo minigolfu. Převážná část návštěvníků se s chutí zapojila do sportovních aktivit, což přispělo k přátelské a uvolněné atmosféře.

 

 

Přítomní měli možnost prohlédnout si prostory, ve kterých jsou poskytovány sociální služby. Zázemí sociální rehabilitace a prostory Centra denních služeb určené pro osoby s tělesným nebo kombinovaným postižením. Také nácvikovou kuchyň a společenskou místnost, které fungují pod KŘIŽOVATKOU handicap centrum, o.p.s. Prohlédli si i poradnu NRZP, pomáhající osobám se zdravotním handicapem. Mohli se projít přilehlou zahradou, která celému místu dává příjemný ráz. (zr) Foto: ARCHIV REDAKCE

 

Mohlo by vás zajímat:

Finanční dar hasičům

Finanční dar hasičům

Radnice si uvědomuje, jak důležité jsou jejich činnost a připravenost

O další riziko méně

O další riziko méně

Kyjevskou a Foxconn propojí nová cyklostezka

Radnice upozorňuje

Radnice upozorňuje

V srpnu startují občanky s čipem, staré platí dál

Také mapa kriminality

Také mapa kriminality

V aplikaci Pardubice v mobilu čeká uživatele několik novinek