Letní stadion povolení má

Město Pardubice - 08. 07. 2021
Letní stadion povolení má

PARDUBICE - Město Pardubice považuje za potřebné uvést na pravou míru informace, které se v souvislosti s přestavbou Letního stadionu objevily v minulém týdnu v médiích. Stavební firma PORR, která je zhotovitelem stavby, podle nich ještě nemá stavební povolení na přestavbu stadionu a provádí pouze demoliční práce a přípravy.

 

 

Toto tvrzení se ale nezakládá na pravdě. Stavební úřad Pardubice vydal stavební povolení již v prosinci 2018. Rozhodnutí vydal na základě dokumentace zpracované společností JIKA již v době příprav této rozsáhlé investiční akce. Společnost PORR tak provádí stavební práce v souladu s platným stavebním povolením. Na rekonstrukci letního stadionu má celkem 94 měsíců, počítáno od dubna letošního roku. V současné době ale zhotovitel připravuje návrh na změnu stavby před dokončením, kterou si vyžádaly některé úpravy původního projektu. Takováto změna není nijak neobvyklá, lze ji povolit před zahájením stavby nebo v průběhu provádění stavby.

 

 

Mezinárodní společnost PORR má Letní stadion přestavět na stadion kategorie UEFA3, jenž bude splňovat i požadavky Fotbalové asociace ČR podmiňující pořádání zápasů v rámci první fotbalové ligy. Tribuny by měly pojmout 4600 diváků (s možností dalšího navýšení až na 8000 míst), náklady na přestavbu by měly být zhruba 314 milionů korun bez DPH. TISKOVÝ ÚSEK MmP Foto: BEDŘICH PRÁCHENSKÝ

 

Mohlo by vás zajímat:

Finanční dar hasičům

Finanční dar hasičům

Radnice si uvědomuje, jak důležité jsou jejich činnost a připravenost

O další riziko méně

O další riziko méně

Kyjevskou a Foxconn propojí nová cyklostezka

Radnice upozorňuje

Radnice upozorňuje

V srpnu startují občanky s čipem, staré platí dál

Také mapa kriminality

Také mapa kriminality

V aplikaci Pardubice v mobilu čeká uživatele několik novinek