S Jihlavou naprázdno

Fotbal - 14. 07. 2021
S Jihlavou naprázdno

HLINSKO – Série přípravných zápasů prvoligového mužstva FK Pardubice pokračovala v úterý. „Na krásném stadionu v Hlinsku ovšem našemu týmu souboj proti druholigové Jihlavě nevyšel, prohrál první poločas o jednu branku a zvrat nepřineslo ani dění po změně stran,“ uvedl klubový web.

 

 

FK Pardubice - FC Vysočina Jihlava 0:2 (0:1)

 

 

Zápas se hodnotí špatně, hlavně první poločas nebyl z naší strany dobrý. Nevím, jestli jsme měli těžší nohy, ale byli jsme v soubojích pozdě a nesbírali odražené míče. Neplnili jsme taktické pokyny tak, jak jsme zvyklí,“ uvedl po utkání pardubický obránce Tomáš Čelůstka.

 

 

Hráči Vysočiny se dostali do vedení ve 23. minutě, kdy zblízka překonal brankáře Letáčka Luis Arroyo. O přestávce pak Pardubičtí pětkrát vystřídali. Na hřiště se dostal i Adam Lupač z Benešova, jenž je v Pardubicích na zkoušce. Test stopera Josefa Jakaba z Dukly naopak už skončil.

 

 

Vedení v utkání držela Vysočina. V 70. minutě navíc přidal druhý gól Jihlavy Matúš Lacko, jenž se na hranici pokutového území opřel do odraženého míče. Na druhé straně mohl snížit Kostka, ale jeho dělovku vyrazil Vejmola.

 

 

Věřím, že se z toho oklepeme. V sobotu už máme generálku na ligu. Musíme si říct, co bylo špatně a co nejrychleji na to zapomenout,“ řekl Čelůstka.

 

 

Poslední přípravný zápas před startem FORTUNA:LIGY odehrají Pardubice v sobotu, kdy na stadionu Pod Vinicí hostí druholigovou Vlašim. Zápas začíná v 17 hodin.

 

 

Statistiky - branky: 23. Arroyo, 71. Lacko. ŽK: 1:0 (Čihák). Rozhodčí: Raplík – Hájek, Pfeifer. Diváků: 300.

Sestavy - FK PCE: 1. poločas: Letáček – Prosek, Šejvl, Toml, Čelůstka – Jeřábek – Beran, Solil – Dufek, Kostka, Tischler.
2. poločas: Letáček – Halász, Čihák, Toml (72. Šejvl), Čelůstka (61. Kurka) – Jeřábek (72. Beran) – Červ, Solil (61. Šimek) – Lupač, Huf, Kostka.
Jihlava: Vejmola – Křišťál, Vlček, Pojezný, Svoboda – Shudeiwa, Lacko – Arroyo, Zoubele, Selnar – Vedral (zrfkp) Foto: RADEK KLIER

 

Mohlo by vás zajímat:

Generálka vítězně

Generálka vítězně

Proti druholigové Vlašimi se střelecky prosadili Černý a Huf

Mezinárodně a přátelsky

Mezinárodně a přátelsky

V Přelouči se v utkání s Trenčínem trefili Jeřábek a Solil

Pět set diváků v Dřenicích

Pět set diváků v Dřenicích

Až ve třetím přípravném utkání přišla první výhra

V úterý přijede Žižkov

V úterý přijede Žižkov

Náhradní přípravný zápas se uskuteční dopoledne Pod Vinicí