Kulturní park znovu ožije

Kultura - 16. 07. 2021
Kulturní park znovu ožije

PARDUBICE - Kulturní park se nesmazatelně zapsal do společenského dění ve městě. Letos startuje z Příhrádku, pokračuje projektem Pardubice na vodě a končí Festivalem regionálního dokumentu a filmu. Cílem projektu je dát příležitost mladým hudebním formacím, konzervatoristům a režisérům a oživit zajímavé lokality v Pardubicích a v Pardubickém kraji.

 

 

Kulturní park Pardubice vnímám jako skvělou formu oživení Pardubic v době letních prázdnin. Těším se i na vodní scénu na řece Chrudimce před Gočárovými Automatickými mlýny a mám radost, že se festival posouvá do Pardubického kraje,“ řekl Roman Línek, náměstek hejtmana Pardubického kraje zodpovědný za kulturu a investice.

 

 

I město Pardubice považuje Kulturní park za přínos. „Program je pestrý a věřím, že to Pardubáci ocení, těším se na program Srdce pro Václava Havla,“ uvedl náměstek primátora pro kulturu Jan Mazuch. Dramaturg festivalu Jan Hrubeš dodal: „Kulturní park Pardubice dává prostor začínajícím kapelám a konzervatoristům, což je v dnešní složité době potřeba. Program je sestaven tak, aby si každý návštěvník našel své.“

 

 

PŘÍHRÁDEK

 

Ve středu 21. července od 20.20 hodin zahraje na Příhrádku kapela KEVIN. Čtyřčlenná chlapecká skupina vydala před rokem své první album Starý vášně a letos se, konečně, kluci vydávají hrát před živé publikum.

Čtvrtek 22. července bude patřit oblíbenému JAZZ TRIU kytaristy Jana Čonky, houslisty Lukáše Demeleho a kontrabasisty Jana Hrubeše, kteří zahrají známé písně nejen Franka Sinatry a Django Reinharta.

V úterý 27. července od 20.20 vystoupí na Příhrádku legenda české alternativní scény Moimir Papalescu se svým synem ve formaci Papalescu2. V rámci malé letní koncertní šňůry uslyšíte skladby z první desky Teleskop, ale třeba i songy z éry Magnetik nebo dynamické coververze Kraftwerk.

 

 

PARDUBICE NA VODĚ

 

Kulturní park se letos premiérově rozšíří i za brány města a kromě scény na Příhrádku pořadatelé připravili na srpen nový koncept série koncertů nazvaný Pardubice na vodě. Záměrem je oživit budoucí pardubickou náplavku před Gočárovými Automatickými mlýny, budoucím působištěm krajské galerie v Pardubicích. Hrát se bude přímo z lodi a lidé se budou moci na náplavce posadit a zaposlouchat se do tónů a hlasů rozléhajících se po řece Chrudimce.

 

 

FESTIVAL REGIONÁLNÍHO DOKUMENTU A FILMU

 

Novinka na autentických místech představí regionální dokumentární a filmovou tvorbu.

 

 

Podruhé se rovněž uskuteční projekt SRDCE PRO VÁCLAVA HAVLA, který připomene českého prezidenta, a to přímo na pardubickém nábřeží Václava Havla na lodi Arnošt z Pardubic. Tam bude mít pardubickou premiéru unikátní hraný dokument ATA režiséra Víta Mazánka, který přibližuje okolnosti vykonstruovaného procesu v Litomyšli. Poté přímo na palubě parníku vystoupí český skladatel, hudebník a písničkář Jaroslav Hutka. K dostání budou i knihy z edice Knihovny Václava Havla.

 

 

Vstup na všechny akce je zdarma, na některé ale bude nutné se elektronicky registrovat. Součástí některých akcí jsou i ochutnávky vín a otevření APEROL GARDEN PARDUBICE. Veškeré informace budou postupně k dispozici na facebooku Kulturní park Pardubice.

 

 

Pořadatelé festivalu vybízejí návštěvníky k respektování protiepidemických opatření. (zr) Foto: hutka.cz

 

Mohlo by vás zajímat:

Pernštejnlove za dveřmi

Pernštejnlove za dveřmi

Letní večery na Zámku Pardubice okoření láska a divadlo

Hudební léto startuje

Hudební léto startuje

Už tento pátek vystoupí na Zámku Pardubice Anna K

Noc na Karlštejně zrušena

Noc na Karlštejně zrušena

Východočeské divadlo prosí dotčené diváky, aby kontaktovali předprodej

U kašny i na terase

U kašny i na terase

Léto na Příhrádku láká na hudbu, módní přehlídku či laserovou show