Opravy Larischovy vily

Region - 27. 07. 2021
Opravy Larischovy vily

PARDUBICE - Larischova vila je místem nedílně spojeným s ležáckou tragédií, od které v příštím roce uplyne 80 let. Československá obec legionářská, která je vlastníkem objektu, zde za výrazného přispění Pardubického kraje provádí nákladnou rekonstrukci tak, aby mohl sloužit veřejnosti jako připomínka celého období heydrichiády. O dalším postupu prací jednali v pondělí se zástupci Československé obce legionářské hejtman Martin Netolický a náměstek Roman Línek.

 

Práce na Larischově vile úspěšné pokračují a je nutné zajistit další financování. My jsme z krajského rozpočtu uvolnili více jak 17 milionů korun s tím, že k 15 milionům jsme se zavázali v rámci uzavřeného memoranda. Stejně tak svůj závazek splnilo město Pardubice. V tuto chvíli chceme jednat se státem, aby se v rozpočtu našly prostředky na další práce. Bez větších pochyb se totiž jedná o památku celostátního významu,“ řekl hejtman Martin Netolický.

 

Podle náměstka hejtmana pro oblast kultury a investic Romana Línka by bylo vhodné aktualizovat uzavřené memorandum. „Chceme jednat s ministerstvem kultury, abychom případně upravili memorandum, ze kterého by byly patrné konkrétní finanční závazky. Nikdo z nás nechce, aby se případně práce na této národní kulturní památce z důvodu nedostatku financí zastavily,“ řekl Línek. (DoB) Foto: NPÚ

 

Mohlo by vás zajímat:

Pomoc neustává

Pomoc neustává

Čtvrtý odřad z Pardubic vystřídal ve čtvrtek odpoledne unavené hasiče na severu Čech

Megatech ukončí výrobu

Megatech ukončí výrobu

Hejtman a odbory chtějí férové zacházení s končícími zaměstnanci

Co dokáže nabíječka

Co dokáže nabíječka

Požár způsobil škodu za tři miliony korun

Hledá se nový prostor

Hledá se nový prostor

Asistenční centrum pomoci Ukrajině se bude od září stěhovat mimo sál Jana Kašpara

Netýká se i vás? Čtěte!

Netýká se i vás? Čtěte!

Lidé mohou žádat o dotace na ekologické vytápění i fotovoltaiku

Budou se všichni podílet?

Budou se všichni podílet?

Kraj řeší havarijní most v Řečanech nad Labem, má vzniknout nový