Výr, rorýs i had…

Region - 30. 07. 2021
Výr, rorýs i had…

 

PARDUBICKO – „Tento týden se doslova roztrhl pytel se záchranou zvířátek,“ informovala tisková mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková.

A popisuje konkrétně: „První byl na řadě Bubo bubo. Ne, ne, nestrašíme vás, to je latinský název pro sovu Výra velkého, kterého hasiči museli v Němčicích na Pardubicku doslova vymotat z plotu. Jenže mohutný pták Výr velký se poranil, a tak hasiči si ho po vyproštění vzali na stanici, kde si ho do péče převzali pracovníci Záchranné stanice Pasíčka. A odtud už máme zprávy, že sova podstoupila operaci křídla a bude zase v pořádku.

Jednotka hasičů z Hlinska „vyprošťovala“ pod podbitím bytového domu zamotaného dalšího Rorýse obecného. Rorýs byl pomocí žebříku sundán a následně pomocí nůžtiček byly odstraněny provázky, které měl zamotané na nohou, a předán oznamovatelce. I v tomto případě byl pták předán do péče zachráncům ze stanice Pasíčka. Takže má podobný osud jako před pár dny zachraňovaný Rorýs číslo jedna.

Poslední záchrana byla trochu s obavami. Hasičům byl oznámen had na zahradě. O tom, že viděl hada, ujistil hasiče chlapec. „Viděl jsem hada se zelenou hlavou,“ popisoval situaci na jedné nemošické zahradě u rodinného domu. Hasičům bylo také oznámeno, že pes už několikátý den štěká na křoví. Majitelův pes znovu očichal „ono“ zmíněné místo pohybu hada, ale tentokrát nezaštěkal. Hasiči tedy křoví prozkoumali, hada nenašli, pátrali dál a zanedlouho našli ježečka, kterého šetrně odchytili a pustili do volné přírody. Uvidíme, zda hlídací pes ještě zaštěká,“ uzavírá Vendula Horáková. (zr) Foto: HZS PaK (Na snímku Výr velký)

Mohlo by vás zajímat:

Po proškolení pomáhají

Po proškolení pomáhají

Na žádost krajské hygienické stanice se hasiči zapojili do trasování

Pro životní prostředí i rozpočet

Pro životní prostředí i rozpočet

Energeticky úsporná opatření se v krajských budovách vyplácejí

Kraj navyšuje testovací i očkovací kapacity

Kraj navyšuje testovací i očkovací kapacity

Až do 17. prosince je navíc naplánována trasa očkovacího kamionu

Netolický v roli hejtmana (okresního)

Netolický v roli hejtmana (okresního)

Hraný dokument připomene osudy odboje na Pardubicku

Přívětivý úřad

Přívětivý úřad

Chrudim opět nejlepší v kraji

Najdi svoji identitu

Najdi svoji identitu

Univerzita Pardubice se představuje na veletrhu Gaudeamus