Budou pokračovat

Region - 02. 08. 2021
Budou pokračovat

 

PARDUBICKO - Pro pomoc zájemcům o očkování byla v polovině ledna na krajském úřadě vytvořena speciální infolinka, na jejíž obsluze se vystřídalo 13 zaměstnanců úřadu. Ti k 27. červenci obsloužili téměř 10 400 hovorů. Fungování infolinky je předpokládáno i v příštích měsících, jelikož zájemci o očkování stále volají se svými dotazy.

 

„Infolinku jsme vytvořili, protože jsme cítili potřebu pomoci občanům, a to především těm starším v prvních týdnech a měsících očkování, protože proces registrace a následně rezervace termínu se jevil jako komplikovaný. Především v prvních dnech byla infolinka skutečně přetížená, i když jsme ji personálně posilovali. Celkem kolegové odbavili prozatím téměř 10 400 hovorů, což je obdivuhodné číslo. Vzhledem k tomu, že v očkování dochází stále k dalším změnám a úpravám, tak považujeme za správné, aby linka pokračovala,“ řekl hejtman Martin Netolický.

 

Podle náměstkyně hejtmana pro oblast zdravotnictví Michaely Matouškové se infolince nevyhnuly humorné momenty. „Je běžné, že volající překřtí sál Jana Kašpara na Jana Palacha, Jana Pernera nebo dokonce na sál Mistra Jana Husa. Samozřejmě ne všichni volající byli vždy dobře naladění, a tak vzkazovali různé zprávy představitelům státu. Veselou příhodou je zajištění očkování pro 96letou seniorku, která s pomocí linky sama zaregistrovala, zajistila si dopravu do očkovacího místa a nechala se naočkovat. Každý takový příběh, který skončí dobře, nám dělá radost,“ řekla Michaela Matoušková. (DoB) Ilustrační foto: BEDŘICH PRÁCHENSKÝ

Mohlo by vás zajímat:

Po proškolení pomáhají

Po proškolení pomáhají

Na žádost krajské hygienické stanice se hasiči zapojili do trasování

Pro životní prostředí i rozpočet

Pro životní prostředí i rozpočet

Energeticky úsporná opatření se v krajských budovách vyplácejí

Kraj navyšuje testovací i očkovací kapacity

Kraj navyšuje testovací i očkovací kapacity

Až do 17. prosince je navíc naplánována trasa očkovacího kamionu

Netolický v roli hejtmana (okresního)

Netolický v roli hejtmana (okresního)

Hraný dokument připomene osudy odboje na Pardubicku

Přívětivý úřad

Přívětivý úřad

Chrudim opět nejlepší v kraji

Najdi svoji identitu

Najdi svoji identitu

Univerzita Pardubice se představuje na veletrhu Gaudeamus