Letní kino s velkou změnou

Kultura - 02. 08. 2021
Letní kino s velkou změnou

PARDUBICE - Mají za sebou hodně krušný rok. Děti si v posledním roce zažily něco doposud nevídaného – nedostaly se do školy, mezi kamarády ani na kroužky. Proto se pořadatelé letního kina rozhodli, že v srpnu bude filmové plátno patřit právě jim.

 

Srpnový program šestnáctého ročníku konaného pod taktovkou nového pořadatele, společnosti NO PROBLEM PROMOTION bude výjimečný.

 

Po celý měsíc se budou promítat rodinné a animované filmy. „Poslední rok byl těžký pro všechny, nejvíce ale pro děti a dospívající mládež, pro které jsou sociální kontakty velice důležité. Proto jsme se rozhodli věnovat jim celý měsíc. Promítat budeme filmy nejen přímo určené dětem, ale také ty, na které se ráda podívá celá rodina. Věříme, že i dospělí si s námi rádi zavzpomínají na léta dětství a dospívání,“ říká pořadatel Pardubického letního kina Richard Motyčka.

 

Hlavním partnerem festivalu je společnost URANIA, s.r.o. která během srpna představí to nejlepší ze své distribuční nabídky.

 

Filmy budou začínat vždy v devět hodin večer. „V srpnu se dá promítat dříve než v červenci, protože se dříve stmívá, což je výhoda. Dřívější začátky bohužel nejsou možné, zážitek z příběhu odehrávající se na stříbrném plátně by nebyl plnohodnotný. A to by byla vzhledem k dokončené výstavbě areálu, jehož současné vybavení skvěle zapadá do přírodního prostředí, velká škoda,“ dodal Richard Motyčka.

Pardubické letní kino je největším letním kinem v České republice a svým rozsahem, počtem projekcí a délkou trvání nejen tuzemským, ale i středoevropským unikátem. A stejně unikátní je tento kinematografický počin.

© NO PROBLEM PROMOTION, Foto: letni-kino.cz

Mohlo by vás zajímat:

V pátek na Přihrádku

V pátek na Přihrádku

Hudební oddělení Krajské knihovny slaví 30. výročí

Tři večery s Pavlem Šporclem

Tři večery s Pavlem Šporclem

Pardubické filharmoniky čeká náročný a pestrý týden

LAIK hledá nové členy

LAIK hledá nové členy

Konkurz do mladého divadelního studia se uskuteční v úterý 14. září

S premiérou nové skladby

S premiérou nové skladby

Koncert Dua Vespral rozezní ve středu pernštejnskou kapli Tří králů

Lákavá nabídka

Lákavá nabídka

Východočeské divadlo v nové sezóně uvede čtyři nové a čtyři odložené premiéry

Jako břitva

Jako břitva

Novou sezónu v historické budově VČD odstartuje předpremiéra hry o Boženě Němcové