Věda i kontaktní hry

Město Pardubice - 06. 08. 2021
Věda i kontaktní hry

PARDUBICE - Univerzita Pardubice letos opět představí tisícům návštěvníků vědu hravou formou ve svém speciálním Science Pointu. Popularizátoři vědy připravili program, který od pondělí 9. srpna nabídne v rámci Sportovního parku sedmidenní šňůru ukázek vědy i kontaktních her. V olympijském roce dá vysoká škola všem také šanci k aktivnímu pohybu.

 

Program Science Pointu odstartují netradiční chemické pokusy pro každého Fakulty chemicko-technologické, které vystřídají hry a hádanky zástupců Fakulty filozofické. Od čtvrtka se zájemci potkají s programem Dopravní fakulty Jana Pernera, která zaujme děti i dospělé Kvízem konstrukce vozidel a Fakulty zdravotnických studií s nabídkou lidských modelů i měření tlaku či tuku v těle.

 

Milovníci techniky se mohou těšit na sobotní a nedělní program, v němž zástupci Fakulty elektrotechniky a informatiky představí magnetickou pušku, termokamery a létat budou také drony. Ekonomické hrátky, které sází na zvýšení finanční gramotnosti už u dětí, má v plánu Fakulta ekonomicko-správní.

 

Univerzitu bude na akci zastupovat také Katedra tělovýchovy a sportu s pohybovým programem a Univerzitní sportovní klub, který prezentuje aktivní využití volného času nejen pro studenty a zaměstnance školy.

 

Návštěvníci Sportovního parku najdou Science Point Univerzity Pardubice pod číslem 14 od 9. do 15. srpna v parku Na Špici.

 

Fakulty Univerzity Pardubice se představují během akce Sportovní park už pravidelně od roku 2016. Vysoká škola sází na zájem dětí o vědu a popularizační aktivity během celého roku. Ve městě i v regionu pořádá pravidelné aktivity pod názvem Univerzita v pohybu, které doprovází speciální grafika oceňovaného výtvarníka Pavla Koutského. Navštěvuje základní i střední školy, a také příměstské tábory. Mezi její největší akce patří Vědeckotechnický jarmark, který každoročně zaplní centrum Pardubic, a Noc vědců. Ta se letos uskuteční 24. září v kampusu univerzity. Zájemci se mohou těšit na bohatý program, který bude spojovat jediné hlavní téma – čas. (MaM) Foto: J. PRAŽÁK

Mohlo by vás zajímat:

Nový azylový dům

Nový azylový dům

Město zkvalitní služby i pro lidi bez domova

Aviatická pouť již tento víkend

Aviatická pouť již tento víkend

Letový program začne v sobotu i v neděli v 11.30 hodin

Jak přijet na letiště MHD

Jak přijet na letiště MHD

Dopravní podnik zavádí o víkendu posilové spoje

Zakopaná e-koloběžka

Zakopaná e-koloběžka

Pachateli za protiprávní jednání hrozí postih ve správním řízení

Dopravní podnik vyhlašuje pátrání

Dopravní podnik vyhlašuje pátrání

Nebyli jste to právě vy? Zkontrolujte si kód transakce

Pozornost Jahnově ulici

Pozornost Jahnově ulici

Pardubice hledají firmu na obnovu stromořadí