Sportovní park na zámku

Město Pardubice - 06. 08. 2021
Sportovní park na zámku

PARDUBICE - Zážitky nabitý program Sportovního parku Pardubice se bude odehrávat také v jedinečném prostředí zdejšího zámku. Kromě sportovních stanovišť společenského tance, lukostřelby a zámeckého orienťáku nabídne také večerní přednášky a cvičení na zámeckých valech. Po nich také povede část trasy závodu Gladiator race.

 

Na zámku jsme propojili kulturu a sport,“ říká Tomáš Libánek, ředitel Východočeského muzea. „Od 7. do 9. srpna najdou návštěvníci v parkánu u mostku stanoviště společenského tance. Od 10. do 12. srpna pak v zadní části parkánu stanoviště lukostřelců. A protože víme, že právě pojmy jako je parkán nebo třeba rondel či hláska nejsou návštěvníkům často jasné, vytvořili jsme takzvaný Z.orienťák, prostě osobitý orientační běh po zámku, který s těmito architektonickými pojmy děti seznámí,“ upřesňuje Libánek.

 

Ve všední dny sportovní program doplní večerní přednášky v nově zrekonstruovaném přednáškovém sále. Věnovat se budou posilování odolnosti, mindfulness – všímavosti v lidských vztazích, nebo tomu, jak vypadá výcvik záchranářského psa od prvních krůčků až k vrcholu a jak probíhají záchranné práce se psy. Čtvrteční večer bude patřit komentované prohlídce výstavy Nížina fotografa Radka Kalhouse.

 

Ve dnech 8., 10., 12. a 15. srpna jsou návštěvníci zváni na večerní pilates, power jógu či cvičení pro zdravá záda. Na prvním rondelu valů začíná obvykle v 18:30, pouze 15. srpna v 18 hodin. (skp) Foto: VČM (Snímek z jednoho z minulých ročníků stejné akce)

Mohlo by vás zajímat:

Nový azylový dům

Nový azylový dům

Město zkvalitní služby i pro lidi bez domova

Aviatická pouť již tento víkend

Aviatická pouť již tento víkend

Letový program začne v sobotu i v neděli v 11.30 hodin

Jak přijet na letiště MHD

Jak přijet na letiště MHD

Dopravní podnik zavádí o víkendu posilové spoje

Zakopaná e-koloběžka

Zakopaná e-koloběžka

Pachateli za protiprávní jednání hrozí postih ve správním řízení

Dopravní podnik vyhlašuje pátrání

Dopravní podnik vyhlašuje pátrání

Nebyli jste to právě vy? Zkontrolujte si kód transakce

Pozornost Jahnově ulici

Pozornost Jahnově ulici

Pardubice hledají firmu na obnovu stromořadí