Sportovní park na zámku

Město Pardubice - 06. 08. 2021
Sportovní park na zámku

PARDUBICE - Zážitky nabitý program Sportovního parku Pardubice se bude odehrávat také v jedinečném prostředí zdejšího zámku. Kromě sportovních stanovišť společenského tance, lukostřelby a zámeckého orienťáku nabídne také večerní přednášky a cvičení na zámeckých valech. Po nich také povede část trasy závodu Gladiator race.

 

Na zámku jsme propojili kulturu a sport,“ říká Tomáš Libánek, ředitel Východočeského muzea. „Od 7. do 9. srpna najdou návštěvníci v parkánu u mostku stanoviště společenského tance. Od 10. do 12. srpna pak v zadní části parkánu stanoviště lukostřelců. A protože víme, že právě pojmy jako je parkán nebo třeba rondel či hláska nejsou návštěvníkům často jasné, vytvořili jsme takzvaný Z.orienťák, prostě osobitý orientační běh po zámku, který s těmito architektonickými pojmy děti seznámí,“ upřesňuje Libánek.

 

Ve všední dny sportovní program doplní večerní přednášky v nově zrekonstruovaném přednáškovém sále. Věnovat se budou posilování odolnosti, mindfulness – všímavosti v lidských vztazích, nebo tomu, jak vypadá výcvik záchranářského psa od prvních krůčků až k vrcholu a jak probíhají záchranné práce se psy. Čtvrteční večer bude patřit komentované prohlídce výstavy Nížina fotografa Radka Kalhouse.

 

Ve dnech 8., 10., 12. a 15. srpna jsou návštěvníci zváni na večerní pilates, power jógu či cvičení pro zdravá záda. Na prvním rondelu valů začíná obvykle v 18:30, pouze 15. srpna v 18 hodin. (skp) Foto: VČM (Snímek z jednoho z minulých ročníků stejné akce)

Mohlo by vás zajímat:

První plátci zaregistrováni

První plátci zaregistrováni

Už za měsíc začne město vybírat poplatek z pobytu

„Růžovka“ zabodovala v Olomouci

„Růžovka“ zabodovala v Olomouci

Ordinace pro osoby bez přístřeší získala Cenu za inovaci ve veřejné správě

Piráti a Zelení proti

Piráti a Zelení proti

Parkovací dům U Stadionu rezidentům parkování nenabídne

Přednáška, film, dílna a pietní akt

Přednáška, film, dílna a pietní akt

Co vše se uskuteční v příštím týdnu v Památníku Zámeček

Obnovení petice proti spalovně

Obnovení petice proti spalovně

Brzy vyrazí do ulic dobrovolníci s podpisovými archy

Sebrat maximum podpisů

Sebrat maximum podpisů

Pardubice a okolní obce za sebou mají jednání o spalovně