Uspokojí osm set žadatelů

Region - 27. 08. 2021
Uspokojí osm set žadatelů

PARDUBICKO – Díky získání dotací v celkové výši téměř 89 milionů korun bude moci Pardubický kraj uspokojit dalších skoro 800 žadatelů o kotlíkové dotace. Původní finanční prostředky byly navýšeny z evropských i národních zdrojů.

 

Pardubický kraj nyní získal další finanční prostředky určené domácnostem, které by rády zmodernizovaly zdroje vytápění svých domů.  Zmíněná modernizace obnáší náhradu stávajících kotlů za ekologicky šetrnější varianty. Finanční alokace projektu kotlíkových dotací v rámci Operačního programu Životní prostředí byla z původních 184 milionů korun navýšena o dalších téměř 19 milionů. Díky tomuto navýšení budeme moci uzavřít smlouvy s dalšími 169 žadateli. Z národních zdrojů z programu Nová zelená úsporám – adaptační a mitigační opatření navíc budeme čerpat 70 milionů korun, z nichž bude financováno 629 žádostí,“ uvedl Ladislav Valtr, radní pro regionální rozvoj a evropské fondy.

 

Jedná se o financování žádostí předložených do již ukončené 5. výzvy kotlíkových dotací v Pardubickém kraji. Podmínky poskytnutí dotace žadatelům jsou v obou případech stejné.

 

Investiční prostředky jsou určeny výhradně na výměny kotlů. Realizace projektu bude ukončena v dubnu roku 2024. (PaS) Ilustrační foto: thermona.cz

Mohlo by vás zajímat:

Po proškolení pomáhají

Po proškolení pomáhají

Na žádost krajské hygienické stanice se hasiči zapojili do trasování

Pro životní prostředí i rozpočet

Pro životní prostředí i rozpočet

Energeticky úsporná opatření se v krajských budovách vyplácejí

Kraj navyšuje testovací i očkovací kapacity

Kraj navyšuje testovací i očkovací kapacity

Až do 17. prosince je navíc naplánována trasa očkovacího kamionu

Netolický v roli hejtmana (okresního)

Netolický v roli hejtmana (okresního)

Hraný dokument připomene osudy odboje na Pardubicku

Přívětivý úřad

Přívětivý úřad

Chrudim opět nejlepší v kraji

Najdi svoji identitu

Najdi svoji identitu

Univerzita Pardubice se představuje na veletrhu Gaudeamus