Bůro na Letné...

fotbal - 05. 08. 2023

PRAHA – Fotbalisté Pardubic si z téměř vyprodané Letné odvážejí porážku o tři branky, když již po necelé hodině hry prohrávali 5:0.

Hosté nevstoupili do utkání špatně, byli poměrně aktivní, leč Sparta svoje kvality prokázala po čtvrt hodině hry, kdy ji poslal do vedení Kuchta. Za deset minut už to ale bylo o tři branky a o vítězi bylo prakticky rozhodnuto. O to hůř, když hned zkraje druhého poločasu zvýšil Wiesner již na 4:0, aby o dalších deset minut později dovršil potupné bůro Birmančevič. Teprve poté domácí svůj hlad po gólech maličko ukojili, a tak mohli vystrčit drápky i svěřenci trenéra Kováče. V 65. minutě se z otočky ve vápně nemýlil Darmovzal a čtvrt hodiny před koncem zmírnil debakl Krobot – 5:2. O průběhu utkání ve prospěch Sparty však jasně hovoří i fakta: Držení míče 59% : 41% a střely na branku: 11:2...

3. kolo: AC Sparta Praha – FK Pardubice 5:2 (3:0). Branky Pardubic: Darmovzal, Krobot. Diváků: 16.911. (saf)

Podrobný referát včetně sestavy přinese pondělní tištěné vydání Týdeníku Pernštejn. Na webových stránkách bude k dispozici v sekci Premium – Archiv tištěných vydání v neděli kolem 22. hodiny.

Vítězná rozlučka v Ďolíčku

Pardubičtí fotbalisté naposledy vedení trenérem Kováčem porazili Bohemians a přeskočili je v konečném účtování