One Man Show aneb Vyoral řádí, Beksa vítězí

Basketbal - 06. 12. 2020

PARDUBICE – Dvě domácí výhry za sebou zaznamenali pardubičtí basketbalisté v uplynulém týdnu. Nejprve ve čtvrtek Beksa zdolala Ostravu, aby pak o dva dny později v nervydrásajícím mači zdolala USK. V obou utkáních střelecky vévodil Tomáš Vyoral, který dohromady nasázel 58 bodů a na palubovce strávil téměř jednasedmdesát minut!
11. kolo:
BK JIP Pardubice - NH Ostrava 101:79 (15:22, 32:21, 30:13, 24:23). Body Pardubic: Vyoral 28 (+6 as.), Švrdlík 23, Slanina 17 (+11 d. +10 as.), Svoboda 14, Dunans 11 (+6 as.), Tkadlec 4, Heřman 2, Kalný 2. Nejvíc bodů Ostravy: Waterman 24. PARDUBICE: Dunans, Tkadlec, Vyoral, Slanina, Kalný, Švrdlík, Dvořák, Potoček, Heřman, Svoboda, (Čejka, Výcha). 12. kolo: BK JIP Pardubice - USK Praha 73:72 (20:31, 23:16, 17:16, 13:9). Body Pardubic: Vyoral 30 (+7 as.), Švrdlík 18, Slanina 8, Dunans 6, Svoboda 4, Heřman 4, Tkadlec 3. Nejvíc bodů USK: Štěrba 24. PARDUBICE: Dunans, Tkadlec, Vyoral, Slanina, Švrdlík, Potoček, Heřman, Výcha, Svoboda, (Kalný, Dvořák, Čejka). Famózním výkonem opět nadchl Tomáš Vyoral, který k vítězství přispěl nejen svými třiceti body, ale také svým precizním tříbodovým košem v závěru utkání. „Ve druhém poločase už mi trošku docházely síly. V koncovce mi ale nezbývalo nic jiného, než to zvednout, a naštěstí to tam padlo,“ okomentoval hrdina zápasu klíčový okamžik. Příště: Ústí nad Labem – Pardubice (ST 18).