Znovu plných pět hvězd

Region - 23. 11. 2021
Znovu plných pět hvězd

CHRUDIM Péče o seniory je ve městě na nejvyšší možné úrovni: Centrum sociálních služeb a pomoci Chrudim (CSSP), příspěvková organizace města, v těchto dnech opět získalo prestižní ocenění Značka kvality v sociálních službách v kategorii Pečovatelské služby. A znovu plných pět hvězd; nejvíce, kolik je možné získat.

 

Značku kvality uděluje Asociace poskytovatelů sociálních služeb České republiky, profesní organizace sdružující poskytovatele sociálních služeb. Je tak důležitou zpětnou vazbou odborníků z oboru. Chrudimské Centrum sociálních služeb a pomoci získalo 460 bodů z 500 možných.

 

„Získat nejvyšší možné ocenění je velice obtížné, ještě těžší je však nejvyšší metu obhájit. Našemu Centru sociálních služeb a pomoci se to povedlo a nezbývá než smeknout. V zařízení, jakým Centrum je, záleží na každém kolečku v soukolí. Od příkladného a koncepčního vedení až po každého jednotlivého pečovatele,“ říká starosta Chrudimi František Pilný. „A nezapomínejme, že tuto profesi je nutno dělat srdcem. Bez toho jen naplňujete formální požadavky, ale nejvyšší mety zkrátka nedosáhnete,“ dodává.

 

Certifikace Asociace poskytovatelů sociálních služeb České republiky vychází z modelu hodnocení sociálních služeb v Rakousku, Velké Británii a ve Švýcarsku. Týká se celé pečovatelské služby, do které spadá jak terénní služba, tak i péče poskytovaná v bytech domů s pečovatelskou službou. V těch totiž klienti žijí stejně jako v nájemních bytech, navíc ale mohou 24 hodin denně využívat komplexní škálu služeb; od nákupu, přípravy a podání jídla, přes osobní hygienu až po zajištění úklidu domácnosti.

 

„Nejde jen o výsledek papírování, v květnu dorazila do CSSP komise a velmi přísně prověřovala, jestli deklarovaná úroveň péče odpovídá i skutečnosti,“ těší místostarostu Pavla Štěpánka, v jehož gesci jsou právě sociální věci. „Je na místě poděkovat paní ředitelce Daně Pilařové za skvělou práci a pochopitelně také celému kolektivu,“ dodává místostarosta.

 

Ocenění je poprvé udělováno na dobu tří let a následně je nutné Značku kvality jednou za čtyři roky obhajovat. To pro nás znamená neusnout na vavřínech a dále tvrdě pracovat na kvalitě organizace a rozvíjet ji,“ říká ředitelka CSSP Dana Pilařová.

 

CSSP poprvé obdrželo toto ocenění v roce 2017 a stalo se teprve druhým zařízením v celé České republice, které nejvyšší pětihvězdičkové hodnocení získalo. V Pardubickém kraji bylo první, a i po čtyřech letech stále jako jediné poskytuje terénní pečovatelskou službu, která toto ocenění získala. V celé České republice se řadí mezi pouhé tři terénní pečovatelské služby s takovým hodnocením.

         

Centrum sociálních služeb a pomoci Chrudim je unikátní komplexností svých služeb; v rámci jedné příspěvkové organizace je péče a podpora poskytována prostřednictvím pečovatelské služby, domácí zdravotní a ošetřovatelské péče, denních stacionářů Jitřenka a Pohoda, tří domů s pečovatelskou službou, půjčovnou kompenzačních pomůcek, Senior klubem a klubem na podporu pečujících. (apr) Foto: ALEŠ PROKOPEC (Na snímku ředitelka Centra sociálních služeb a pomoci Chrudim Dana Pilařová a starosta Chrudimi František Pilný přebírají ocenění Značka kvality v sociálních službách od výkonné ředitelky Asociace poskytovatelů pečovatelských služeb ČR Alice Švehlové)

Mohlo by vás zajímat:

Zastropují navýšení ceny

Zastropují navýšení ceny

Na centrálním příjmu v Pardubické nemocnici byla prostavěna již půl miliarda

Částka, která pomůže

Částka, která pomůže

Pardubickému kraji bude přiděleno 370 milionů na opravy silnic

Odneslo to pivo v basách

Odneslo to pivo v basách

Silnice u Horních Ředic byla kvůli nehodě nákladního vozu uzavřena

Opět na Ukrajině

Opět na Ukrajině

Kraj plánuje pomoc poničené obci v Chersonské oblasti

Neviděli jste nehodu sanitky?

Neviděli jste nehodu sanitky?

Policisté žádají občany o pomoc

Krajský rozpočet je připraven

Krajský rozpočet je připraven

Zásadní investice i posílení dotací v prosinci projednají zastupitelé