Vánoční zvedání koně

Region - 26. 12. 2021
Vánoční zvedání koně

PARDUBICKO – Příslušníci Hasičského záchranného sboru Pardubického kraje se rozhodně nenudili ani na Boží hod, první svátek vánoční. Jak informovala jejich tisková mluvčí Vendula Horáková, za nejzajímavější lze označit událost, která byla oznámena na operační a informační středisko hasičů v odpoledních hodinách. Jednalo se o zvednutí ležícího koně na pastvině v Poříčí u Litomyšle.

 

K postavení koně hasiči použili popruhy i plachty. Koni zpět na nohy pomohlo celkem šest mužů a využit byl i traktor. Po zvednutí dostal kůň nažrat a hasiči s ním ještě chvíli chodili, aby se mu prokrvily končetiny,“ popsala Horáková.

 

Těsně před 21. hodinou vyjížděly v sobotu 25. prosince dvě jednotky hasičů k požáru osobního vozidla do Chrudimi. Při příjezdu jednotek na místo byl již celý vůz v plamenech. Nasazeny byly dva proudy vody k likvidaci plamenů. Ty měly hasiči pod kontrolou za zhruba 12 minut od nahlášené události na operační a informační středisko hasičů. „Na místě byla jedna osoba zraněna a ošetřena zdravotnickou záchrannou službou. Případ je i nadále vyšetřován. Škoda byla předběžně vyčíslena na 50 tisíc korun,“ uzavřela tisková mluvčí. (zr) Foto: HZS PaK

Mohlo by vás zajímat:

Inspirujte se Gočárem

Inspirujte se Gočárem

Ušijte si sandály na míru

Nejen vrásky nebo znaménka

Nejen vrásky nebo znaménka

Pardubická nemocnice otevřela plastickou poradnu

Levná a ekologická varianta

Levná a ekologická varianta

Chytré senzory z Univerzity Pardubice pomohou zemědělcům

Perníková popelnice

Perníková popelnice

Čenkovice jsou krajským tahounem v třídění odpadu

Den starokladrubského koně

Den starokladrubského koně

Tradiční akce Národního hřebčína se koná v sobotu 28. května

Čeperka chystá referendum

Čeperka chystá referendum

Proces EIA na spalovnu v Opatovicích započal