Dědek představil super halu

hokej - 12. 05. 2022
Dědek představil super halu

PARDUBICE - Investor Petr Dědek připravil se svým týmem projekt nové multifunkční arény, která by měla být zároveň domovským stadionem Dynama Pardubice. Vyrůst by měla do tří let v areálu dostihového závodiště.

 

„Plánujeme kapacitu 13.500 diváků pro hokej a 15 tisíc pro koncerty. Celý komplex zahrnuje kromě hlavní haly, také tréninkovou plochu, hotel s restaurací a kongresovými sály, parkovací dům, který bude zároveň novou tribunou pro dostihové závodiště. Vznikne celkem 1600 parkovacích míst. V areálu bude dále bazén, tělocvična i regenerační linka. Arénu plánujeme jako energeticky úspornou budovu s ekologickým provozem a využitím zelené energie. Takže už v plánech je zahrnutý ekonomičtější provoz, než má stávající enteria arena,“ popsal na tiskové konferenci majitel hokejového klubu Petr Dědek, jehož bude aréna soukromou investicí s předpokládanými náklady mezi třemi až čtyřmi miliardami korun. V konečném záměru je také hotel s kapacitou 400 lůžek a kongresové sály, které pojmou až 500 hostů. Samotná hala bude pochopitelně splňovat i požadavky promotérů koncertů. K těm patří nároky na akustiku, osvětlení, zázemí a především logistiku. Stavba by měla trvat tři roky a cílem je otevření na konci srpna 2025. (saf)

 

Foto: JAN ŠAFÁŘ (Majitel hokejového Dynama a investor chystané multifunkční arény Petr Dědek (vpravo) odprezentoval na závodišti svoji vizi).

 

Bližší informace k tématu najdete v tištěném vydání Týdeníku Pernštejn v pondělí 16. května na straně 5.

Mohlo by vás zajímat:

Domácí zaváhání napraveno

Domácí zaváhání napraveno

Hokejisté Pardubic zvítězili v Olomouci

Dynamo poprvé prohrálo

Dynamo poprvé prohrálo

Pardubičtí hokejisté prohráli s Mladou Boleslaví

Dynamo opět vítězně

Dynamo opět vítězně

Pardubičtí hokejisté vyhráli v Plzni, Zohorna má další hattrick

Dynamo zdolalo Oceláře

Dynamo zdolalo Oceláře

Pardubičtí hokejisté porazili v prodloužení Třinec

Dynamo na úvod vyhrálo

Dynamo na úvod vyhrálo

Pardubičtí hokejisté otočili zápas v Kladně a zvítězili

Béčko Dynama porazilo Slavii

Béčko Dynama porazilo Slavii

Rezerva extraligových hokejistů Pardubic vyhrála v Edenu