Dědek představil super halu

hokej - 12. 05. 2022
Dědek představil super halu

PARDUBICE - Investor Petr Dědek připravil se svým týmem projekt nové multifunkční arény, která by měla být zároveň domovským stadionem Dynama Pardubice. Vyrůst by měla do tří let v areálu dostihového závodiště.

 

„Plánujeme kapacitu 13.500 diváků pro hokej a 15 tisíc pro koncerty. Celý komplex zahrnuje kromě hlavní haly, také tréninkovou plochu, hotel s restaurací a kongresovými sály, parkovací dům, který bude zároveň novou tribunou pro dostihové závodiště. Vznikne celkem 1600 parkovacích míst. V areálu bude dále bazén, tělocvična i regenerační linka. Arénu plánujeme jako energeticky úspornou budovu s ekologickým provozem a využitím zelené energie. Takže už v plánech je zahrnutý ekonomičtější provoz, než má stávající enteria arena,“ popsal na tiskové konferenci majitel hokejového klubu Petr Dědek, jehož bude aréna soukromou investicí s předpokládanými náklady mezi třemi až čtyřmi miliardami korun. V konečném záměru je také hotel s kapacitou 400 lůžek a kongresové sály, které pojmou až 500 hostů. Samotná hala bude pochopitelně splňovat i požadavky promotérů koncertů. K těm patří nároky na akustiku, osvětlení, zázemí a především logistiku. Stavba by měla trvat tři roky a cílem je otevření na konci srpna 2025. (saf)

 

Foto: JAN ŠAFÁŘ (Majitel hokejového Dynama a investor chystané multifunkční arény Petr Dědek (vpravo) odprezentoval na závodišti svoji vizi).

 

Bližší informace k tématu najdete v tištěném vydání Týdeníku Pernštejn v pondělí 16. května na straně 5.

Mohlo by vás zajímat:

Dynamo těsně zdolalo Plzeň

Dynamo těsně zdolalo Plzeň

Hokejisté Pardubic si připsali další výhru

Willova další nula

Willova další nula

Hokejisté Dynama vyhráli v Třinci

Kladno opět nestačilo

Kladno opět nestačilo

Pardubičtí hokejisté porazili Kladno i podruhé

Dynamo ovládlo Derby

Dynamo ovládlo Derby

Pardubičtí hokejisté doma zdolali hradecký Mountfield

Povinnost splněna

Povinnost splněna

Pardubičtí hokejisté vyhráli v dohrávce 27. kola v Kladně

Těsná výhra v Litvínově

Těsná výhra v Litvínově

Hokejisté Dynama mají další vítězství