Premiéra v masce Omsku

Hokej - 25. 01. 2021

PARDUBICE – Proti šesté výhře Pardubic v řadě byla v neděli odpoledne v enteria aréně Kometa. Dynamo sice dotáhlo dvoubrankové manko, leč na třetí gól Brna v závěrečné třetině již reagovat nedokázalo. První zápas v dresu s ozubeným „D“ a v české extralize vůbec si odbyly obě posily – Andrej Kosticyn a brankář Konstantin Barulin. Prvně jmenovaný strávil na ledě téměř 17 minut a připsal si dvě asistence, druhý pak čelil 31 střelám při procentuální úspěšnosti zásahů 90,3%. Perličkou může být, že svoji extraligovou premiéru odchytal z ne úplně jasných důvodů v masce Avangardu Omsk, která mu ovšem k vítězství nepomohla...
39. kolo: Dynamo Pardubice – Kometa Brno 2:3 (0:1, 2:1, 0:1). Branky a nahrávky: 36:10 Paulovič (Kosticyn, Nakládal), 39:45 Roman (Kousal, Kosticyn) – 8:00 Klepiš (Vejmelka), 23:51 Valský (Brabenec, Šoustal), 46:46 Král (Mueller, Zaťovič). Rozhodčí: Sýkora, Šír – Klouček, Votrubec. Vyloučení: 5:2. Využití: 1:1. Střely na branku: 37:31 (9:11, 13:14, 15:5). Vhazování: 24:32. PARDUBICE: Barulin – Ďaloga, Nakládal, Mikuš, Zdráhal, Kolář, Bučko, Hrádek – Kosticyn, Roman, Camara – Paulovič, Kousal, Horký – Kusý, Poulíček, Blümel – Zeman, Rohlík, Matýs.

Příště: Pardubice – Liberec (ČT 18). (saf) Foto: MILAN KŘIČEK