Univerzita poskytne zázemí

Region - 30. 06. 2022
Univerzita poskytne zázemí

PARDUBICE / LITOMYŠL - Univerzita Pardubice se podílí na premiérovém pracovním setkání vlády a kolegia Evropské komise v první den českého předsednictví v Radě EU. Jednání se uskuteční v pátek v Litomyšli, kde sídlí Fakulta restaurování, jejíž prostory i technika se během reprezentativní akce využijí. Části programu se zúčastní také rektor Univerzity Pardubice Libor Čapek.

 

„Je nám ctí, že naše univerzita může poskytnout část moderního zázemí u příležitosti tohoto vrcholného setkání, kterého se zúčastní i předsedkyně Evropské komise paní Ursula von der Leyen. České předsednictví vnímáme jako příležitost navázat nové spolupráce a pomoci řešit aktuální problémy Evropy, které jsme už 18 let součástí,“ uvedl profesor Libor Čapek, rektor Univerzity Pardubice.

 

V moderní dostavbě Piaristické koleje, která je součástí Fakulty restaurování Univerzity Pardubice, bude tiskové centrum celé akce. Prostory ve všech třech patrech, které mimo jiné slouží pro studenty jako knihovna, poskytnou zázemí pro více než stovku českých i zahraničních médií. Lidé z univerzity i Fakulty restaurování byli u příprav celé akce i proto, že budou zajišťovat další potřebné služby spojené s využitím prostor pro hosty.

 

Rektor univerzity se na pozvání vlády zúčastní podvečerního a večerního programu akce. Její součástí bude Koncert pro Evropu v podání České filharmonie ale také např. vernisáž výstavy fotografií u příležitosti výročí 18 let České republiky v Evropské unii s názvem Dospěli jsme v EU. Tu v Klášterních zahradách zahájí ministr pro evropské záležitosti ČR a bývalý rektor Masarykovy univerzity Mikuláš Bek.

 

Priority českého předsednictví a výhody členství v EU připomněla Univerzita Pardubice s dalšími pěti českými vysokými školami už v květnu festivalem EUforia Stage. Během akce univerzity nabídly přednášky o cestování, informace o možnostech studia v zahraničí nebo diskuse na evropská témata. Studenti i veřejnost mohli ochutnat speciality evropských zemí a zároveň se pobavit při koncertech českých kapel. Nad akcí Univerzity Pardubice, Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, Technické univerzity v Liberci, Univerzity Hradec Králové, Vysoké školy technické a ekonomické v Českých Budějovicích a Západočeské univerzity v Plzni převzala záštitu vláda a podpořilo ji ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. (MaM) Foto: UPCE (Na snímku dostavba Piaristické koleje v Litomyšli)

Mohlo by vás zajímat:

Senátorka Horská: Nechci spalovnu

Senátorka Horská: Nechci spalovnu

Politička zve na úterý 27.2. do regionu své kolegyně a kolegy z horní komory Parlamentu

Lépe ochránit archeologické nálezy

Lépe ochránit archeologické nálezy

Pardubický kraj je vůči nálezcům velmi vstřícný

Kraj úzce s aplikací Záchranka

Kraj úzce s aplikací Záchranka

Lidé si díky ní mohou zavolat pomoc nebo najít veřejný defibrilátor

Ukradené auto ve stromě

Ukradené auto ve stromě

Způsobil dopravní nehodu a z místa odešel

Jako jeden z prvních v republice

Jako jeden z prvních v republice

Krajský úřad přijímá občanku v mobilu

Ocenění dvěma osobnostem

Ocenění dvěma osobnostem

Univerzita Pardubice udělí prestižní tituly doctor honoris causa