Holičtí se rozloučili s čestným občanem

Region - 27. 01. 2021
Holičtí se rozloučili s čestným občanem

 

HOLICE – V pondělí 25. ledna se uskutečnilo v kostele sv. Martina poslední rozloučení s paterem Jiřím Mannlem, jenž zemřel o týden dříve ve věku nedožitých 100 let.

V Holicích prožil nejvýznamnější období svého kněžského života, působení ve zdejší farnosti římskokatolické církve zasvětil více než čtvrtstoletí. Kromě duchovní činnosti se výrazně zasloužil také o ochranu památek a kulturního dědictví. Město mu proto udělilo čestné občanství.

V posledních letech pater Mannl pobýval na odpočinku ve Vysokém Mýtě, kde v pondělí rovněž proběhl obřad posledního rozloučení, a to v kostele sv. Vavřince. Následně byly jeho tělesné ostatky uloženy k věčnému spočinutí do hrobu na vysokomýtském hřbitově. (zr) Foto: LUBOŠ JENÍČEK   

Mohlo by vás zajímat:

Muzeum získalo zápisník Alfreda Bartoše

Muzeum získalo zápisník Alfreda Bartoše

Originál bude vystaven po tři měsíce u pokladny

Nové SANATORIUM už plní první pacienti

Nové SANATORIUM už plní první pacienti

Demografická data jsou jasná a je třeba s nimi počítat

Krajské dotace pomohou památkám

Krajské dotace pomohou památkám

Na opravu omítky pardubického kostela sv. Bartoloměje původně schválená dotace nestačí

Nositelé tradice

Nositelé tradice

Noví laureáti jsou z Předhradí, Pardubic a Jevíčka

Slavnost v Národním hřebčíně

Slavnost v Národním hřebčíně

Dvacet čtyřspřeží starokladrubských koní vrcholem Velkého jezdeckého dne

Kraj vytváří vlastní rozvojový fond

Kraj vytváří vlastní rozvojový fond

Chce ještě více pomoci obcím z problémových regionů