Prokletí s Budějovicemi trvá

Fotbal - 31. 07. 2022
Prokletí s Budějovicemi trvá

PRAHAJiž ve 2. minutě utkání prvního kola nového ročníku Fortuna:ligy měl v neděli odpoledne ve vršovickém Ďolíčku po dobře zahraném rohovém kopu Janoška na kopačce gól domácí Toml, brankář Jihočechů Šípoš však zareagoval skvěle.

 

To se, žel, nedalo moc říci o zákroku pardubického golmana Markoviče proti nenápadné tečované střele budějovického Hellebranda v 8. minutě, kdy se hosté ujali vedení. Pardubický tým to trochu zaskočilo, nicméně kapitulovat nehodlal. Hrál se vcelku slušný fotbal, a to z obou stran, z domácích šancí škoda například té Vackovy ve 23. minutě. O převaze Pardubic v této fázi utkání svědčil počet rohových kopů, úspěšná koncovka však ne a ne přijít, střelám chyběly přesnost i razance, občas převládla zbrklost (Vacek v 37. minutě). Ani Helešic ve 40. nevzbudil víc než dočasný vzruch natěšené, leč neukojené tribuny...

 

Začátek druhé půle přinesl pěkné šance Janoška a Hlavatého, v obraně se zase blýskl perfektním zákrokem Vlček. Hosté ale přidali na důrazu a lépe drželi míč. Kolem 60. minuty přibylo pár žlutých karet… Jednu z nich si od slabého a nepřesného rozhodčího Klímy vysloužil i domácí trenér Krejčí, ačkoli jeho reakce z lavičky měla zcela oprávněný důvod. Klímův svérázný přístup vyvrcholil v 67. minutě, kdy byl podivně nařízen rohový kop Budějovic, po němž Králik zvýšil na 2:0. Hostům pak stačilo zkušeně kontrolovat hru.

 

V předchozích dvou sezonách Pardubice s Budějovicemi třikrát prohrály a jednou remizovaly. Prokletí s jihočeským týmem trvá, pohříchu se tentokrát prokázalo hned v úvodu soutěže.

 

FK Pardubice – SK Dynamo České Budějovice 0:2 (0:1) Přihlíželo 926 diváků. (ro) Foto z utkání: MILAN KŘIČEK (Na snímku z prvního poločasu u míče domácí Lima. To ještě žila naděje alespoň na bod...)

 

Podrobný referát včetně sestav přinese pondělní tištěné vydání Týdeníku Pernštejn. Na webových stránkách bude k dispozici v sekci Premium – Archiv tištěných vydání v neděli kolem 22. hodiny.

Mohlo by vás zajímat:

Klíč na Slovácko nenašli

Klíč na Slovácko nenašli

Fotbalisté Pardubic odjíždějí z Jižní Moravy s porážkou 0:1

Hradec zahnán do kouta

Hradec zahnán do kouta

Ve východočeském derby řádil Dominik Janošek

Brněnského Řezníčka neuhlídali

Brněnského Řezníčka neuhlídali

Další domácí prohra uzemnění Pardubic na dně tabulky nezmenšila

Dva vstřelené góly nestačily…

Dva vstřelené góly nestačily…

Fotbalisté Pardubic vstřelili na Letné dva góly, Sparta jich ale dala pět…

Z Pardubic pod Ještěd? Ani bod!

Z Pardubic pod Ještěd? Ani bod!

Druhý poločas utkání s Jabloncem v Ďolíčku vykřesává jiskru naděje

Mizérie pokračuje

Mizérie pokračuje

Fotbalisté Pardubic prohráli i v Teplicích