Pardubice padly v Plzni

fotbal - 06. 08. 2022

PLZEŇ – Až brankou čtvrt hodiny před koncem prohráli pardubičtí fotbalisté, kteří do té doby drželi v plzeňské Doosan Areně nadějnou remízu. Domácí favorit šel ve druhém kole nejvyšší fotbalové soutěže do vedení ve 21. minutě poté, co se po centru expardubického Cadua prosadil hlavou Kliment. Krejčího svěřencům se podařilo o pár minut později rovněž dostat míč do branky, leč VAR následně usoudil, že byl Kamil Vacek v ofsajdu… Pardubice se ale vyrovnání přeci jen dočkaly, když Tomáš Solil v 55. minutě propálil vše, co mu stálo v cestě.  Šance na remízu ovšem vzala za své čtvrt hodiny před koncem, když Havel zajistil Plzni nejtěsnější vítězství.

FC Viktoria Plzeň – FK Pardubice 2:1 (1:0). Branky: 21. Kliment (Cadu), 75. M. Havel (Holík) – 55. Solil. Diváků: 7250. PARDUBICE: Markovič – Rosa (33. Kostka), Vlček, Toml, Helešic – Janošek – Tischler (74. Sychra), Solil, Hlavatý, Vacek (58. Lima) – Černý (C) (74. Huf). (saf) Foto: L. NUSSBAUER (Po spolupráci s Pavlem Černým (vlevo) vstřelil pardubický Solil jediný gól hostí).

Podrobný referát z utkání přinese pondělní tištěné vydání Týdeníku Pernštejn. Na webových stránkách bude k dispozici v sekci Premium – Archiv tištěných vydání v neděli kolem 22. hodiny.

Zmar pod hradeckými lízátky

Pardubičtí fotbalisté v derby neuspěli, příliš pozdě začali být aktivní

Proti Plzni od začátku v deseti

Vývoj utkání s Viktorií výrazně ovlivnil Halinského faul, Pardubičtí však nakonec i křesali naději