Koalici SPOLU povede v kraji Pavel Svoboda

Region - 29. 01. 2021
Koalici SPOLU povede v kraji Pavel Svoboda

 

PARDUBICE - Koalice SPOLU zná jméno lídra do podzimních voleb do Poslanecké sněmovny v Pardubickém kraji. Nominaci za TOP 09 získal ředitel Komorní filharmonie Pardubice Pavel Svoboda. Tu ještě musí, jak informoval krajský manažer TOP 09 Ondřej Müller, potvrdit také výkonný výbor strany.

Ač nestraník, hodnotově má Pavel Svoboda ke středopravicové politice a TOP 09 velmi blízko. „Nabídku jsem pečlivě zvažoval s rodinou i přáteli. Vnímám, že je naše společnost na určitém rozcestí a letošní parlamentní volby hodně rozhodnou, kam se bude Česká republika v následující dekádě ubírat. Pokud chceme v České republice změnu k lepšímu, je nutné podpořit ji i ze strany politicky dosud neaktivních občanů. Proto jsem se rozhodl přijmout osobní zodpovědnost a zapojit se do projektu spojení tří středopravicových stran SPOLU, které jsou mi rozhodně nejbližší. Je to příležitost ovlivnit klíčová rozhodnutí v nelehké době," říká Pavel Svoboda.

Pavel Svoboda chce být ve Sněmovně hlasem svého regionu i živého umění

Na celostátní úrovni by se chtěl věnovat dvěma klíčovým tématům: „Mými logickými prioritami jsou kulturní politika a školství. Samozřejmostí je podpora našeho regionu od nejmenších vesnic až po větší města,“ říká Pavel Svoboda, který v Pardubicích žije. Čtyři roky také působil na Pedagogické fakultě Univerzity Hradec Králové a na částečný úvazek na Akademii múzických umění v Praze, kde v minulém roce obhájil doktorát. „Jsme svědky toho, že kulturní sféra nemá v Poslanecké sněmovně kompetentní zastoupení. Řada politiků ji veřejně označuje jako okrajovou složku naší společnosti. Jsem přesvědčen, že to není pravda. Vládní lhostejnost k živnostníkům i lidem na volné noze, která se naplno projevila během pandemie, je nepřijatelná. Je nejvyšší čas začít se ke kulturním subjektům chovat mnohem zodpovědněji,“ uzavírá Pavel Svoboda, lídr koalice SPOLU.

„Jsme rádi, že na čele kandidátky nenabízíme klasického kariérního politika, ale člověka s širokým rozhledem, vynikajícím profesním kreditem a pevnými zásadami. Věřím, že i díky tomu dokáže zaujmout širokou skupinu lidí, například i ty, kteří k volbám pravidelně nechodí,“ hodnotí volbu předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. „Náš hlas byl nejsilnějším zastáncem kreativního průmyslu a živého umění. Jsem proto ráda, že se Pavel Svoboda rozhodl být našim lídrem v Pardubickém kraji,“ dodává předsedkyně TOP 09.  

Pavel Svoboda má za sebou řadu úspěšných projektů jako manažer a vedoucí grantových projektů. Absolvoval školy v Pardubicích, v Praze a v Berlíně, vystoupení po celém světě jako varhanní virtuóz. Je také držitelem prestižních ocenění (Pražské jaro, Bachwettbewerb Leipzig atd.) a zakladatelem známého Festivalu F.L. Věka v podhůří Orlických hor. Je ženatý a má dvě děti. (zr)

Mohlo by vás zajímat:

Salesiáni se věnují mládeži

Salesiáni se věnují mládeži

V Pardubicích opravili svůj původní dům

Socha, nebo lavička?

Socha, nebo lavička?

Chrudimské sídliště získalo originální kusy mobiliáře

Logistici patří do Pardubic

Logistici patří do Pardubic

Starají se o přepravy, opravy, odsuny i prázdné žaludky

Den pěnivého moku

Den pěnivého moku

Festival piva na zámku zve na lokální výrobce i středoevropskou raritu

Burza filantropie překonala rekordy

Burza filantropie překonala rekordy

Neziskovky z Pardubicka získaly 912 tisíc korun

Den pro budoucnost oboru

Den pro budoucnost oboru

Na Univerzitě Pardubice se bude soutěžit o titul krále chemiků