Jak hrát o druhou ligu

Fotbal - 30. 08. 2022

ZLÍN – Řekněme si to na rovinu. Utkání mužstev z konce tabulky Fortuna:ligy, které se odehrálo dnes v podvečer v rámci 6. kola, nemělo s úrovní nejvyšší soutěže mnoho společného. FK Pardubice, vedený poprvé trenérem Pavlem Němečkem, z něj navíc opět nedokázal vytěžit téměř nic, radost jeho příznivců trvala po Sychrově vyrovnávacím gólu pouhé tři minuty…

Ale po pořádku. Po celý první poločas domácí pardubickou bránu téměř neohrozili, stačila však jediná jejich solidnější akce ve 39. minutě a nešťastné ukopnutí Hlavatého do vlastní svatyně – a bylo to 1:0. Do té doby diváci neviděli žádnou výraznou šanci ani z jedné strany, situace na hřišti odpovídala tomu, že hrály týmy z ligového suterénu. Pardubickým lze opět vyčíst řadu nepřesností, chyb při rozehrávce a téměř nulovou kombinaci. Hosté selhávali v obraně i v útoku.

Po smolném břevnu Svobody v 63. minutě mohl vyrovnat po centru Tischlera v 69. Černý, ale nakonec jiskřičku naděje vykřesal až v 71. minutě skvělým průnikem s perfektním zakončením Sychra. Radost Pardubických však netrvala dlouho, hned za tři minuty skóroval domácí Hrubý a pak už veškerá snaha hostí vyšla vniveč, hlavně poté, co byl po druhé žluté kartě v 76. minutě vyloučen Helešic.

Pardubice si tedy i nadále komplikují situaci, zůstávají v tabulce poslední, a pokud hodlají hrát tak, jak to předváděly proti v podstatě marnému Zlínu, těžko očekávat, že najdou recept proti jiným, daleko těžším soupeřům.

FC Trinity Zlín – FK Pardubice 2:1 (1:0). 3610 diváků. (ro, jma) Foto z utkání: RADEK KLIER (Na snímku střelec jediné pardubické úterní branky Vojtěch Sychra)

Podrobný referát včetně sestavy přinese pondělní tištěné vydání Týdeníku Pernštejn. Na webových stránkách bude k dispozici v sekci Premium – Archiv tištěných vydání v neděli kolem 22. hodiny.