Za zvířectvem i za Toulovcem

Region - 02. 09. 2022
Za zvířectvem i za Toulovcem

VÝCHODNÍ ČECHY - Léto pomalu končí, ale stále máme čas si před nadcházejícím podzimem pořádně „dobít baterky“ díky oblíbeným Cyklopeckám. Kromě výletů po krásách východních Čech se navíc stále můžete zapojit do soutěže a vyhrát třeba horské kolo. Akce trvá do 30. září a trasy si můžete vybírat podle zajímavých míst i fyzické náročnosti.

 

Cyklopecky Východní Čechy 2022 nabízejí tradičních 15 tras různé náročnosti a délky. Mezi méně náročné patří trasa Pardubickem za zvířectvem (40 km) nebo trasa Za rytířem Toulovcem (37 km). Ke středně náročným patří trasa Kolem východočeského Karlštejna (32 km), k náročným zase trasa Z Dolní Moravy do Stříbrnic (29,6 km). „Smyslem soutěže je představit méně známé, avšak též krásné atraktivity našeho kraje a aktivní pohyb na čerstvém vzduchu,“ uvedl Alexandr Krejčíř, radní pro cestovní ruch Pardubického kraje.

 

Podmínkou zapojení do soutěže je získání alespoň pěti razítek z různých tras do hrací karty. Na každé trase jsou minimálně dvě razítkovací místa. Výherce losujeme z těch, kteří odeslali správně vyplněné karty. Hlavní cenou je horské kolo Kross v hodnotě 20 tisíc korun, dále jsou to hodnotné poukazy na krásné pobyty ve východních Čechách, dárkové předměty a vouchery.

 

Všechny informace o soutěži, hrací karta a popis tras včetně zajímavostí jsou na webových stránkách www.cyklopecky.info. Soutěž má také svůj FB facebook.com/…cky.

 

Soutěž organizuje Destinační společnost Východní Čechy ve spolupráci s Královéhradeckou krajskou centrálou cestovního ruchu, Pardubickým a Královéhradeckým krajem a oblastními destinačními managementy obou krajů. Hlavními partnery soutěže jsou Česká centrála cestovního ruchu – CzechTourism (www.kudyznudy.cz) a BIKEMAX , s.r.o. (zun) Foto: Pk

Mohlo by vás zajímat:

Na jubilejním dvacátém sněmu

Na jubilejním dvacátém sněmu

René Živný obhájil post předsedy SNK Evropských demokratů

Poutníci jsou vítáni

Poutníci jsou vítáni

Přelouč se stává centrem východočeské trasy svatojakubské cesty

Zlatý IDET pro SVOS Přelouč

Zlatý IDET pro SVOS Přelouč

Bojové vozidlo MARS 4x4 bylo oceněno na mezinárodním veletrhu obranné techniky

Explosia má Osobnost roku

Explosia má Osobnost roku

Na IDETu byl oceněn také odborník z oboru trhavin Ladislav Říha

Potřetí za sebou

Potřetí za sebou

Obnova Zámku Pardubice bodovala v prestižní soutěži Gloria musaealis

Naděje od týmu profesora Holčapka

Naděje od týmu profesora Holčapka

Univerzita Pardubice představila koncept klinické studie diagnostiky rakoviny slinivky