Příjem žádostí skončil, šance trvá

Region - 02. 09. 2022
Příjem žádostí skončil, šance trvá

PARDUBICE - Poslední srpnový den ukončil Pardubický kraj stejně jako ostatní kraje ČR příjem žádostí o kotlíkové dotace pro nízkopříjmové domácnosti.

 

„Náš kraj přijal 832 žádostí s požadovanou částkou 122,9 mil. Kč, přičemž připraveno bylo 171 mil. Kč.  Největší zájem měli žadatelé ukončené výzvy v našem kraji o pořízení tepelného čerpadla (46 %), dále o kotel na biomasu (41 %) a nejmenší zájem byl o kondenzovaný plynový kotel (13 %),“ informoval radní pro regionální rozvoj Ladislav Valtr.

 

Přijaté žádosti budou nyní kontrolovány a v případě nedostatků budou žadatelé telefonicky kontaktováni s požadavkem na doplnění údajů, případně na doložení chybějících dokumentů. Ve 4. čtvrtletí 2022 rozhodnou orgány kraje o poskytnutí/neposkytnutí dotace a následně bude všem žadatelům zasláno písemné vyrozumění. S úspěšnými žadateli budou počátkem roku 2023 uzavírány smlouvy o poskytnutí dotace.

 

„Žadatelé z nízkopříjmových domácností, kteří nestihli podat žádost do 31.8.2022, nemusejí zoufat, budou mít další šanci. Podle nejnovější informace z ministerstva životního prostředí obdrží kraje v nejbližších měsících další prostředky na vyhlášení nové výzvy pro nízkopříjmové domácnosti," doplnil radní Ladislav Valtr.

 

Bližší informace viz https://www.mzp.cz/cz/news_20210901-Kotlikove-dotace-pro-nizkoprijmove-domacnosti-konci-ale-MZP-uz-chysta-pokracovani.     

 

Žadatelé, kteří nesplňují nízkopříjmovost, mají stále možnost podávat žádosti o kotlíkovou dotaci do programu Nová zelená úsporám u Státního fondu životního prostředí. (zun) Ilustrační foto: INTERNET (obchod-vtp.cz)

Mohlo by vás zajímat:

Na jubilejním dvacátém sněmu

Na jubilejním dvacátém sněmu

René Živný obhájil post předsedy SNK Evropských demokratů

Poutníci jsou vítáni

Poutníci jsou vítáni

Přelouč se stává centrem východočeské trasy svatojakubské cesty

Zlatý IDET pro SVOS Přelouč

Zlatý IDET pro SVOS Přelouč

Bojové vozidlo MARS 4x4 bylo oceněno na mezinárodním veletrhu obranné techniky

Explosia má Osobnost roku

Explosia má Osobnost roku

Na IDETu byl oceněn také odborník z oboru trhavin Ladislav Říha

Potřetí za sebou

Potřetí za sebou

Obnova Zámku Pardubice bodovala v prestižní soutěži Gloria musaealis

Naděje od týmu profesora Holčapka

Naděje od týmu profesora Holčapka

Univerzita Pardubice představila koncept klinické studie diagnostiky rakoviny slinivky