Příjem žádostí skončil, šance trvá

Region - 02. 09. 2022
Příjem žádostí skončil, šance trvá

PARDUBICE - Poslední srpnový den ukončil Pardubický kraj stejně jako ostatní kraje ČR příjem žádostí o kotlíkové dotace pro nízkopříjmové domácnosti.

 

„Náš kraj přijal 832 žádostí s požadovanou částkou 122,9 mil. Kč, přičemž připraveno bylo 171 mil. Kč.  Největší zájem měli žadatelé ukončené výzvy v našem kraji o pořízení tepelného čerpadla (46 %), dále o kotel na biomasu (41 %) a nejmenší zájem byl o kondenzovaný plynový kotel (13 %),“ informoval radní pro regionální rozvoj Ladislav Valtr.

 

Přijaté žádosti budou nyní kontrolovány a v případě nedostatků budou žadatelé telefonicky kontaktováni s požadavkem na doplnění údajů, případně na doložení chybějících dokumentů. Ve 4. čtvrtletí 2022 rozhodnou orgány kraje o poskytnutí/neposkytnutí dotace a následně bude všem žadatelům zasláno písemné vyrozumění. S úspěšnými žadateli budou počátkem roku 2023 uzavírány smlouvy o poskytnutí dotace.

 

„Žadatelé z nízkopříjmových domácností, kteří nestihli podat žádost do 31.8.2022, nemusejí zoufat, budou mít další šanci. Podle nejnovější informace z ministerstva životního prostředí obdrží kraje v nejbližších měsících další prostředky na vyhlášení nové výzvy pro nízkopříjmové domácnosti," doplnil radní Ladislav Valtr.

 

Bližší informace viz https://www.mzp.cz/cz/news_20210901-Kotlikove-dotace-pro-nizkoprijmove-domacnosti-konci-ale-MZP-uz-chysta-pokracovani.     

 

Žadatelé, kteří nesplňují nízkopříjmovost, mají stále možnost podávat žádosti o kotlíkovou dotaci do programu Nová zelená úsporám u Státního fondu životního prostředí. (zun) Ilustrační foto: INTERNET (obchod-vtp.cz)

Mohlo by vás zajímat:

Hledají se neznámý řidič a svědci

Hledají se neznámý řidič a svědci

Pomozte policii s řádným objasněním dopravní nehody u Dražkovic

Čtyři hosté, jedno téma

Čtyři hosté, jedno téma

Jak se vypořádat s klimatickou změnou? Udržitelná talkshow nabila Pardubice novou energií

Za zásluhy a za záchranu

Za zásluhy a za záchranu

Ocenění Pardubického kraje vstupují do druhého desetiletí

Policisté se zaměřili na cizince

Policisté se zaměřili na cizince

S jedním mužem je vedeno řízení o jeho vyhoštění

Zvláštní ocenění za počin roku

Zvláštní ocenění za počin roku

Na ocenění Gloria musaealis 2023 tentokrát bodovala Gočárova galerie

Prezident Pavel zamíří na Pardubicko

Prezident Pavel zamíří na Pardubicko

Hlava státu navštíví Explosii, nemocnici a poklepe základní kamen Centra leteckého výcviku