Vlastně bez překvapení

Fotbal - 04. 09. 2022
Vlastně bez překvapení

PRAHA Další „existenční“ duel v Ďolíčku mají za sebou hráči FK Pardubice. Sedmé kolo Fortuna:ligy jim na dnešní odpoledne přisoudilo tým Olomouce, rovněž se trápící v suterénu tabulky. Trenér Němeček vsadil v základní sestavě na mladší plejery. Žel, moc to nepomohlo.

 

Hanáci šli do začátku zápasu s viditelně větším nasazením, zatímco domácí kazili, co mohli. Naštěstí přežili i čtveřici rychle po sobě jdoucích rohových kopů Olomouce. Ze strany Pardubic to zajiskřilo prakticky až v 19. minutě, kdy měl na kopačce gól Červenka po Sychrově pěkné přihrávce. Pak už se dění na hřišti plynule přelévalo z jedné strany na druhou s několika šancemi na každé z nich. Vzruch přišel v 37. minutě, kdy rozhodčí Hocek po zásahu VARu velepřísnou červenou kartou ocenil zákrok, jehož se dopustil pardubický Bernardo Rosa. Pomiňme fakt, že tento slabý a nevýrazný hráč vůbec neměl být do základní sestavy připuštěn, a konstatujme toliko, že takové množství křeče a zmatků, které domácí následně v deseti vyprodukovali, se jen tak nevidí. První gól Olomouce v 45. minutě (Pokorný) byl logickým vyústěním pardubické zoufalosti.

 

Domácí zmar, spočívající především v tom, že každý hraje neefektivně sám za sebe a patřičně nespolupracuje s týmovými kolegy, pokračoval i po přestávce. Olomouc se lehce dostávala do šancí, při nichž hrstce Pardubicím nejvěrnějších diváků na vršovické tribuně tuhla krev v žilách. Oči při takovém fotbalu nemohly nebolet a pak už bylo tak trochu jedno, že Olomouc lehce přidala druhý gól (Růsek v 76. minutě)…

 

Cesta temným lesem nemá konce. Bodové manko narůstá. Kterému trenérovi se podaří pardubickou marnost ukončit? A je to vůbec s tímhle kádrem reálné?

 

FK Pardubice – SK Sigma Olomouc 0:2 (0:1) Přihlíželo 636 diváků. (ro) Foto z dnešního utkání: MILAN KŘIČEK (Na snímku pardubický hráč brazilského původu Bernardo Rosa, jehož působení na hřišti plné chyb a nepřesností ukončilo vyloučení v 37. minutě)

 

Podrobný referát včetně sestavy přinese pondělní tištěné vydání Týdeníku Pernštejn. Na webových stránkách bude k dispozici v sekci Premium – Archiv tištěných vydání v neděli kolem 22. hodiny.

Mohlo by vás zajímat:

Pardubice prošustrovaly body

Pardubice prošustrovaly body

Pardubičtí fotbalisté nestačili na Jablonec

Fotbalová repre ve CFIG Aréně

Fotbalová repre ve CFIG Aréně

Pardubický stadion přivítá reprezentační zápas

Pohroma přišla po přestávce

Pohroma přišla po přestávce

Fotbalisté Pardubic nehráli v Mladé Boleslavi špatně, leč gól opět nedali

Šťastná výhra „Ševců“

Šťastná výhra „Ševců“

Fotbalisté Pardubic nestačili doma na Zlín

Tříbodový Zlatohlávkův gól

Tříbodový Zlatohlávkův gól

V utkání s Jihočechy byli Pardubičtí aktivnější a po zásluze v Českých Budějovicích vyhráli

Nakonec pouze za jeden bod

Nakonec pouze za jeden bod

Remíza FK Pardubice s Olomoucí docela dost mrzí