Vlastně bez překvapení

Fotbal - 04. 09. 2022
Vlastně bez překvapení

PRAHA Další „existenční“ duel v Ďolíčku mají za sebou hráči FK Pardubice. Sedmé kolo Fortuna:ligy jim na dnešní odpoledne přisoudilo tým Olomouce, rovněž se trápící v suterénu tabulky. Trenér Němeček vsadil v základní sestavě na mladší plejery. Žel, moc to nepomohlo.

 

Hanáci šli do začátku zápasu s viditelně větším nasazením, zatímco domácí kazili, co mohli. Naštěstí přežili i čtveřici rychle po sobě jdoucích rohových kopů Olomouce. Ze strany Pardubic to zajiskřilo prakticky až v 19. minutě, kdy měl na kopačce gól Červenka po Sychrově pěkné přihrávce. Pak už se dění na hřišti plynule přelévalo z jedné strany na druhou s několika šancemi na každé z nich. Vzruch přišel v 37. minutě, kdy rozhodčí Hocek po zásahu VARu velepřísnou červenou kartou ocenil zákrok, jehož se dopustil pardubický Bernardo Rosa. Pomiňme fakt, že tento slabý a nevýrazný hráč vůbec neměl být do základní sestavy připuštěn, a konstatujme toliko, že takové množství křeče a zmatků, které domácí následně v deseti vyprodukovali, se jen tak nevidí. První gól Olomouce v 45. minutě (Pokorný) byl logickým vyústěním pardubické zoufalosti.

 

Domácí zmar, spočívající především v tom, že každý hraje neefektivně sám za sebe a patřičně nespolupracuje s týmovými kolegy, pokračoval i po přestávce. Olomouc se lehce dostávala do šancí, při nichž hrstce Pardubicím nejvěrnějších diváků na vršovické tribuně tuhla krev v žilách. Oči při takovém fotbalu nemohly nebolet a pak už bylo tak trochu jedno, že Olomouc lehce přidala druhý gól (Růsek v 76. minutě)…

 

Cesta temným lesem nemá konce. Bodové manko narůstá. Kterému trenérovi se podaří pardubickou marnost ukončit? A je to vůbec s tímhle kádrem reálné?

 

FK Pardubice – SK Sigma Olomouc 0:2 (0:1) Přihlíželo 636 diváků. (ro) Foto z dnešního utkání: MILAN KŘIČEK (Na snímku pardubický hráč brazilského původu Bernardo Rosa, jehož působení na hřišti plné chyb a nepřesností ukončilo vyloučení v 37. minutě)

 

Podrobný referát včetně sestavy přinese pondělní tištěné vydání Týdeníku Pernštejn. Na webových stránkách bude k dispozici v sekci Premium – Archiv tištěných vydání v neděli kolem 22. hodiny.

Mohlo by vás zajímat:

Bodová propast se zvětšuje

Bodová propast se zvětšuje

Nejde to, pardubický celek nenašel recept ani proti Bohemians

Bída i v MOL Cupu…

Bída i v MOL Cupu…

Pardubičtí fotbalisté nestačili ani na Velvary…

Pardubice povede Kováč

Pardubice povede Kováč

Pavla Němečka vystřídal na lavičce FK Pardubice Radoslav Kováč

Pardubice nestačily na Baník

Pardubice nestačily na Baník

Pardubičtí fotbalisté prohráli v Ostravě

Jak hrát o druhou ligu

Jak hrát o druhou ligu

Pardubická radost během souboje týmů z konce tabulky trvala tři minuty

A-tým povede dočasně Pavel Němeček

A-tým povede dočasně Pavel Němeček

Trenérská dvojice Novotný – Krejčí byla kvůli neuspokojivým výsledkům odvolána