Vodíkové auto je zde

Region - 12. 10. 2022
Vodíkové auto je zde

PARDUBICE - Elektronické hračky a vychytávky, nebo osobní projížďka unikátním vodíkovým vozem Mirai. To vše můžete zažít na zastávce nové roadshow automobilky Toyota, kterou bude hostit od 12. do 13. října autosalon OLFIN Car na Hradecké 570.

 

Toyota v rámci této celorepublikové akce nazvané Beyond Zero představuje své nízkoemisní technologie a svá ekologická auta. S technologiemi návštěvníky podrobněji seznámí interaktivní aplikace a na místě vše vysvětlí experti. Principy fungování jednotlivých technologií v čele s vodíkovým pohonem přiblíží i interaktivní mini zařízení ve speciální edukační zóně.

 

Vodíková Toyota Mirai, kterou se můžete s celou rodinou projet, nejen že neznečišťuje vzduch, ale naopak ho dokáže čistit. Za dobu, kdy auto ujede 10 000 kilometrů, vyčistí 4,7 milionů litrů vzduchu, což je stejné množství, jaké spotřebuje dospělý člověk za jeden rok. A místo kouře z výfuku po dojezdu vypustí jen sklenici vody.

 

Toyota v rámci těchto akcí ukazuje, že jako jedna z mála automobilových značek nabízí všechny typy alternativních pohonů, od full hybridních přes plug-in hybridní modely až po bateriové a vodíkové elektromobily.

 

K vidění bude také Toyota Corolla Cross s nejnovějším hybridem 5. generace, RAV4 plug-in hybrid, vodíková Mirai a elektromobil Toyota bZ4X. K testovacím jízdám budou pro zájemce připravené RAV4 plug-in hybrid, a právě zmíněná Mirai.

 

Podrobnosti o roadshow najdete na www.toyota.cz/roadshow.

(zr) Foto: (zr)

Mohlo by vás zajímat:

Zvířátka cítí jaro

Zvířátka cítí jaro

Koně a kozy se proháněli po silnici

Alternativní cestou

Alternativní cestou

Obce z Pardubického kraje mohou žádat o dotaci na sdílení (elektro)kol

Ceny již neodpovídají

Ceny již neodpovídají

Limity na přivaděče by měla vláda odstranit usnesením

Vsadili na koncovku

Vsadili na koncovku

Východočeskej svět uspěl na veletrhu cestovního ruchu v Praze

Těžbu manganu už testují

Těžbu manganu už testují

Do regionu může přinést až 400 pracovních míst

David porazil Goliáše

David porazil Goliáše

Česká firma z Polabí vyhrála soudní spor o oblíbený drobený dort nad nadnárodním gigantem