Žokejové pomáhali

Region - 12. 10. 2022
Žokejové pomáhali

PARDUBICE - V rámci nabitého odpoledního programu letošního ročníku Velké pardubické se také pomáhalo. Z iniciativy bývalé jezdkyně Barbory Málkové – Miksánkové se spojila česko-slovenská žokejská elita a poskytla své rajtky do dobročinné dražby. Její výtěžek putoval ve prospěch malé Terezky, která onemocněla leukémií. Výsledkem je částka 46 tisíc korun. Další finanční prostředky lidé zasílají na transparentní účet.

 

Podepsané rajtky do dražby věnovali osminásobný vítěz Velké pardubické a trenér Josef Váňa, žokejové Josef Bartoš, Jan Faltejsek, Pavel Složil, Marek Stromský, Lukáš Matuský, Jaroslav Myška, který ke svému podpisu připojil i kresbu myšky, ale i samotná Bára Miksánková.

 

Do dražby se neváhali zapojit ani někteří majitelé koní - například o rajtky loňského vítěze Velké pardubické Pavla Složila urputně bojoval majitel Talenta Michal Kabelka. Zapojil se také Josef Aichner, jehož koně běhají zejména v Itálii a Francii a který letos poprvé zkoušel štěstí i na pardubickém dostihovém závodišti. Ten neváhal vytáhnout z peněženky sedm a půl tisíce, aby koupil rajtky organizátorky dražby. Největší zájem byl o Josefa Váňu staršího, za které dražitelka zaplatila částku deset a půl tisíce korun.

 

„Chtěla jsem ukázat, že i lidé od koní mají dobré srdce. Oslovila jsem své kolegy, kteří se bez váhání do projektu zapojili. Je skvělé, že se pro Terezku podařilo vydražit tolik peněz. Tím ale pomoc nekončí,“ řekla organizátorka projektu Barbora Miksánková, která si na pomoc k dražbě přizvala i dostihového novináře Martina Cápa, který se ujal dražebního kladívka. Začínalo se na vyvolávací ceně dva a půl tisíce korun a i díky Martinově nadšení se podařilo přihazovat do zajímavých částek. 

 

Darovat tolik potřebné prostředky lze i prostřednictvím charitativního projektu Znesnáze21 -https://www.znesnaze21.cz/sbirka/spolecne-pro-25letou-terezku-v-boji-s-akutni-leukemii)

 

(noh) Foto: PETR ŠEDIVÝ

Mohlo by vás zajímat:

Ceny již neodpovídají

Ceny již neodpovídají

Limity na přivaděče by měla vláda odstranit usnesením

Vsadili na koncovku

Vsadili na koncovku

Východočeskej svět uspěl na veletrhu cestovního ruchu v Praze

Těžbu manganu už testují

Těžbu manganu už testují

Do regionu může přinést až 400 pracovních míst

David porazil Goliáše

David porazil Goliáše

Česká firma z Polabí vyhrála soudní spor o oblíbený drobený dort nad nadnárodním gigantem

Nezamýšlená koupel v rybníku

Nezamýšlená koupel v rybníku

Brzká ranní záchrana akce v Miřeticích se zdařila

O aktuálním stavu investic

O aktuálním stavu investic

ŘSD v letošním roce plánuje zahájení stavby dalších úseků D35