Brněnského Řezníčka neuhlídali

Fotbal - 22. 10. 2022
Brněnského Řezníčka neuhlídali

PRAHA 13. kolo Fortuna:ligy přivedlo dnes odpoledne do vršovického Ďolíčku tým Zbrojovky Brno. Pro domácí FK Pardubice šlo opět o existenční zápas o setrvání v nejvyšší soutěži. Přiblížit se na přijatelný kontakt s dalšími mužstvy ve spodní části tabulky se však nepodařilo. Naštěstí prohrál i předposlední Zlín...

 

Po oboustranně opatrném začátku utkání (ach, ty jalové domácí míče do autu a nikam…) se z pardubického pohledu zajiskřilo až v 16. minutě, kdy hezký centr Helešice mířil na Černého, leč brankář hostí Berkovec slibnou šanci zpacifikoval. Vzápětí orazítkoval brněnskou tyčku Janošek. Na druhé straně se do velké příležitosti dostal ve 27. minutě Alli, domácí golman Markovič zareagoval s jistotou. Žel, ve 40.minutě proti kapitánu Zbrojovky Řezníčkovi již šanci neměl a bylo 0:1. Předchozí nedovolený zákrok brněnského hráče přitom neviděl snad jen rozhodčí Szikszay. Na co máme v Česku VAR, zůstává vskutku nejasné.

 

Výborně hrající Řezníček zaúřadoval i v úvodu druhé půle. V 50. minutě nezaváhal a zvýšil na 2:0 pro Brno. Budiž Pardubickým připsáno ke cti, že ani za tak nepříznivé situace úplně nerezignovali a snažili se stav zvrátit. V 74. minutě sice Řezníček zaznamenal po krásné přihrávce Alliho čistý hattrick, v 80. alespoň korigoval – a gól to byl pěkný – domácí Mareš. Konečné účtování je však nemilosrdné.

 

 

FK Pardubice – FC Zbrojovka Brno 1:3 (0:1) Přihlíželo 877 diváků. (ro) Dnešní foto ze stadionu: ROMAN MARČÁK (Už jen jednou sehraje FK Pardubice domácí utkání v azylu vršovického Ďolíčku. Naposledy za tři týdny v neděli 13.11. proti Plzni)

 

Podrobný referát včetně sestavy přinese pondělní tištěné vydání Týdeníku Pernštejn. Na webových stránkách bude k dispozici v sekci Premium – Archiv tištěných vydání v neděli kolem 22. hodiny.

Mohlo by vás zajímat:

Proti Slavii i Němcům

Proti Slavii i Němcům

Pardubické fotbalisty čeká minimálně pět přípravných zápasů

Pardubice povede Saňák

Pardubice povede Saňák

Fotbalisté Pardubic povede nový realizační tým

Vítězná rozlučka v Ďolíčku

Vítězná rozlučka v Ďolíčku

Pardubičtí fotbalisté naposledy vedení trenérem Kováčem porazili Bohemians a přeskočili je v konečném účtování

Pardubice se zachránily!

Pardubice se zachránily!

Pardubičtí fotbalisté doma smetli Karvinou

Tak ještě ne…

Tak ještě ne…

Pardubičtí fotbalisté prohráli v Jablonci

Další cenná výhra!

Další cenná výhra!

Pardubice porazily českobudějovické Dynamo