Brněnského Řezníčka neuhlídali

Fotbal - 22. 10. 2022
Brněnského Řezníčka neuhlídali

PRAHA 13. kolo Fortuna:ligy přivedlo dnes odpoledne do vršovického Ďolíčku tým Zbrojovky Brno. Pro domácí FK Pardubice šlo opět o existenční zápas o setrvání v nejvyšší soutěži. Přiblížit se na přijatelný kontakt s dalšími mužstvy ve spodní části tabulky se však nepodařilo. Naštěstí prohrál i předposlední Zlín...

 

Po oboustranně opatrném začátku utkání (ach, ty jalové domácí míče do autu a nikam…) se z pardubického pohledu zajiskřilo až v 16. minutě, kdy hezký centr Helešice mířil na Černého, leč brankář hostí Berkovec slibnou šanci zpacifikoval. Vzápětí orazítkoval brněnskou tyčku Janošek. Na druhé straně se do velké příležitosti dostal ve 27. minutě Alli, domácí golman Markovič zareagoval s jistotou. Žel, ve 40.minutě proti kapitánu Zbrojovky Řezníčkovi již šanci neměl a bylo 0:1. Předchozí nedovolený zákrok brněnského hráče přitom neviděl snad jen rozhodčí Szikszay. Na co máme v Česku VAR, zůstává vskutku nejasné.

 

Výborně hrající Řezníček zaúřadoval i v úvodu druhé půle. V 50. minutě nezaváhal a zvýšil na 2:0 pro Brno. Budiž Pardubickým připsáno ke cti, že ani za tak nepříznivé situace úplně nerezignovali a snažili se stav zvrátit. V 74. minutě sice Řezníček zaznamenal po krásné přihrávce Alliho čistý hattrick, v 80. alespoň korigoval – a gól to byl pěkný – domácí Mareš. Konečné účtování je však nemilosrdné.

 

 

FK Pardubice – FC Zbrojovka Brno 1:3 (0:1) Přihlíželo 877 diváků. (ro) Dnešní foto ze stadionu: ROMAN MARČÁK (Už jen jednou sehraje FK Pardubice domácí utkání v azylu vršovického Ďolíčku. Naposledy za tři týdny v neděli 13.11. proti Plzni)

 

Podrobný referát včetně sestavy přinese pondělní tištěné vydání Týdeníku Pernštejn. Na webových stránkách bude k dispozici v sekci Premium – Archiv tištěných vydání v neděli kolem 22. hodiny.

Mohlo by vás zajímat:

Nakládačka v Plzni

Nakládačka v Plzni

Pardubičtí fotbalisté vysoko prohráli v Plzni

Slavia vyhrála. Gól ze hry však nedala

Slavia vyhrála. Gól ze hry však nedala

Zahraniční posily Pardubic se předvedly v dobrém světle, Daňka zatím moc vidět nebylo

Čtyřikrát v neděli

Čtyřikrát v neděli

Rozpis zápasů pardubických fotbalistů

Tři body z Teplic

Tři body z Teplic

Pardubičtí fotbalisté těsně zvítězili v Teplicích

Pohárová výhra v Mostě

Pohárová výhra v Mostě

Pardubičtí fotbalisté uspěli ve druhém kole MOL Cupu

Tragédie neškodného týmu

Tragédie neškodného týmu

Uherskohradišťské mužstvo vedené Martinem Svědíkem si po zásluze odváží z Pardubic všechny tři body