Brněnského Řezníčka neuhlídali

Fotbal - 22. 10. 2022
Brněnského Řezníčka neuhlídali

PRAHA 13. kolo Fortuna:ligy přivedlo dnes odpoledne do vršovického Ďolíčku tým Zbrojovky Brno. Pro domácí FK Pardubice šlo opět o existenční zápas o setrvání v nejvyšší soutěži. Přiblížit se na přijatelný kontakt s dalšími mužstvy ve spodní části tabulky se však nepodařilo. Naštěstí prohrál i předposlední Zlín...

 

Po oboustranně opatrném začátku utkání (ach, ty jalové domácí míče do autu a nikam…) se z pardubického pohledu zajiskřilo až v 16. minutě, kdy hezký centr Helešice mířil na Černého, leč brankář hostí Berkovec slibnou šanci zpacifikoval. Vzápětí orazítkoval brněnskou tyčku Janošek. Na druhé straně se do velké příležitosti dostal ve 27. minutě Alli, domácí golman Markovič zareagoval s jistotou. Žel, ve 40.minutě proti kapitánu Zbrojovky Řezníčkovi již šanci neměl a bylo 0:1. Předchozí nedovolený zákrok brněnského hráče přitom neviděl snad jen rozhodčí Szikszay. Na co máme v Česku VAR, zůstává vskutku nejasné.

 

Výborně hrající Řezníček zaúřadoval i v úvodu druhé půle. V 50. minutě nezaváhal a zvýšil na 2:0 pro Brno. Budiž Pardubickým připsáno ke cti, že ani za tak nepříznivé situace úplně nerezignovali a snažili se stav zvrátit. V 74. minutě sice Řezníček zaznamenal po krásné přihrávce Alliho čistý hattrick, v 80. alespoň korigoval – a gól to byl pěkný – domácí Mareš. Konečné účtování je však nemilosrdné.

 

 

FK Pardubice – FC Zbrojovka Brno 1:3 (0:1) Přihlíželo 877 diváků. (ro) Dnešní foto ze stadionu: ROMAN MARČÁK (Už jen jednou sehraje FK Pardubice domácí utkání v azylu vršovického Ďolíčku. Naposledy za tři týdny v neděli 13.11. proti Plzni)

 

Podrobný referát včetně sestavy přinese pondělní tištěné vydání Týdeníku Pernštejn. Na webových stránkách bude k dispozici v sekci Premium – Archiv tištěných vydání v neděli kolem 22. hodiny.

Mohlo by vás zajímat:

Klíč na Slovácko nenašli

Klíč na Slovácko nenašli

Fotbalisté Pardubic odjíždějí z Jižní Moravy s porážkou 0:1

Hradec zahnán do kouta

Hradec zahnán do kouta

Ve východočeském derby řádil Dominik Janošek

Dva vstřelené góly nestačily…

Dva vstřelené góly nestačily…

Fotbalisté Pardubic vstřelili na Letné dva góly, Sparta jich ale dala pět…

Z Pardubic pod Ještěd? Ani bod!

Z Pardubic pod Ještěd? Ani bod!

Druhý poločas utkání s Jabloncem v Ďolíčku vykřesává jiskru naděje

Mizérie pokračuje

Mizérie pokračuje

Fotbalisté Pardubic prohráli i v Teplicích

Libišany se lacino nedaly

Libišany se lacino nedaly

Fotbalisté Libišan nestačili ve druhém kole MOL Cupu na druholigovou Jihlavu