Den bez dluhů

Region - 25. 10. 2022
Den bez dluhů

PRAHA / PARDUBICKO - Opět blíží Den bez dluhů. V České republice se letos uskuteční již 11. ročník této akce.

 

Lidé, kteří se potýkají se splácením dluhů a potřebují poradit, mohou po celý měsíc listopad využít bezplatnou telefonní linku 800 700 880 anebo pokládat své otázky prostřednictvím webových stránek www.nasedluhy.cz. Současně zájemci mohou odborné poradce zdarma požádat o výpis z Centrální evidence exekucí, tedy informaci, jestli je proti nim aktuálně vedena exekuce.

 

„Nově budeme nabízet i zdarma pomoc občanům Ukrajiny, kteří potřebují poradit, jak si uspořádat finance v českém prostředí, jaké je čekají výdaje například ve spojitosti s dětmi, s bydlením nebo na co si dát pozor, když si peníze půjčují,“ uvedla Lucie Peřinová ze společnosti Move up .

 

Organizátorem Dne bez dluhů je společnost KRUK Česká a Slovenská republika (KRUK), která se zaměřuje na správu pohledávek finančních ústavů a korporátních zákazníků. Hlavním partnerem akce je již několik let Úřad práce ČR. Den bez dluhů by se neobešel bez spolupráce s projektem kolikmam.cz a s mnoha neziskovými organizacemi: Asociací občanských poraden, Charitou ČR, Rubikon Centrem, Dětským krizovým centrem NOMIA, Slezskou diakonií, Vzdělávacím a komunitním centrem Integra, Diakonií ČCE – středisko Západní Čechy a Filozofickou fakultou Univerzity Hradec Králové. Dlouholetým partnerem akce je také Asociace inkasních agentur a její členské společnosti LogiCall Česká republika a EOS KSI Česká republika.

 

Zde jsou data k typickému dlužníkovi pro Pardubický kraj (aktuální analýza dat společnosti KRUK):

 

·         Průměrná výše dluhu dlužníků z Pardubického kraje v roce 2022 je 28 800 korun, zatímco v roce 2021 byla průměrná výše dluhu 26 000 korun.

·         Stále platí, že si v Pardubickém kraji častěji a více půjčují muži (54 % dlužníků s průměrným dluhem bezmála 30 400 korun).

·         Z Pardubického kraje pochází 4,70 % dlužníků s duhy po splatnosti, z toho více jak čtvrtina je ve věku 35 – 44 let (27 %)

(zr) Repro: Move up

Mohlo by vás zajímat:

Především do oblasti dopravy

Především do oblasti dopravy

Investice kraje posílí v letošním roce 1,2 miliardy korun

Za účasti odborníků od nás

Za účasti odborníků od nás

Restaurátoři z Univerzity Pardubice zkoumají malby Emauzského kláštera

Policie hledá svědky

Policie hledá svědky

Chodec po střetu ve Starém Hradišti skončil v nemocnici

Vít Rakušan na Pardubicku

Vít Rakušan na Pardubicku

Ministr vnitra navštívil v pátek LDN Rybitví a „chemičárnu“ v krajském městě

Obor, který studenty baví

Obor, který studenty baví

Chemiklání se letos z Univerzity Pardubice a Cambridge rozšíří i na Oxford

Pro veřejný sektor

Pro veřejný sektor

Kraj rozšiřuje spolupráci s Univerzitou Pardubice