Den bez dluhů

Region - 25. 10. 2022
Den bez dluhů

PRAHA / PARDUBICKO - Opět blíží Den bez dluhů. V České republice se letos uskuteční již 11. ročník této akce.

 

Lidé, kteří se potýkají se splácením dluhů a potřebují poradit, mohou po celý měsíc listopad využít bezplatnou telefonní linku 800 700 880 anebo pokládat své otázky prostřednictvím webových stránek www.nasedluhy.cz. Současně zájemci mohou odborné poradce zdarma požádat o výpis z Centrální evidence exekucí, tedy informaci, jestli je proti nim aktuálně vedena exekuce.

 

„Nově budeme nabízet i zdarma pomoc občanům Ukrajiny, kteří potřebují poradit, jak si uspořádat finance v českém prostředí, jaké je čekají výdaje například ve spojitosti s dětmi, s bydlením nebo na co si dát pozor, když si peníze půjčují,“ uvedla Lucie Peřinová ze společnosti Move up .

 

Organizátorem Dne bez dluhů je společnost KRUK Česká a Slovenská republika (KRUK), která se zaměřuje na správu pohledávek finančních ústavů a korporátních zákazníků. Hlavním partnerem akce je již několik let Úřad práce ČR. Den bez dluhů by se neobešel bez spolupráce s projektem kolikmam.cz a s mnoha neziskovými organizacemi: Asociací občanských poraden, Charitou ČR, Rubikon Centrem, Dětským krizovým centrem NOMIA, Slezskou diakonií, Vzdělávacím a komunitním centrem Integra, Diakonií ČCE – středisko Západní Čechy a Filozofickou fakultou Univerzity Hradec Králové. Dlouholetým partnerem akce je také Asociace inkasních agentur a její členské společnosti LogiCall Česká republika a EOS KSI Česká republika.

 

Zde jsou data k typickému dlužníkovi pro Pardubický kraj (aktuální analýza dat společnosti KRUK):

 

·         Průměrná výše dluhu dlužníků z Pardubického kraje v roce 2022 je 28 800 korun, zatímco v roce 2021 byla průměrná výše dluhu 26 000 korun.

·         Stále platí, že si v Pardubickém kraji častěji a více půjčují muži (54 % dlužníků s průměrným dluhem bezmála 30 400 korun).

·         Z Pardubického kraje pochází 4,70 % dlužníků s duhy po splatnosti, z toho více jak čtvrtina je ve věku 35 – 44 let (27 %)

(zr) Repro: Move up

Mohlo by vás zajímat:

Téměř všichni pro

Téměř všichni pro

Změnu rozpočtového určení daní pro kraje podpořilo přes 200 starostů z Pardubického kraje

Senátoři ve spalovně

Senátoři ve spalovně

Delegace se z Rybitví přesunula k debatě na pardubické radnici

Na univerzitu míří velvyslanec USA

Na univerzitu míří velvyslanec USA

Bijan Sabet se setká s vedením školy a filozofické fakulty a bude mít přednášku

Bedřich Smetana a Pardubice

Bedřich Smetana a Pardubice

Výstava v pokladně muzea připomíná dvojí výročí velikána české hudby

Výkyvy teplot silnicím nesvědčí

Výkyvy teplot silnicím nesvědčí

Letošní zimní údržba je kvůli extrémnímu počasí náročná

Senátorka Horská: Nechci spalovnu

Senátorka Horská: Nechci spalovnu

Politička zve na úterý 27.2. do regionu své kolegyně a kolegy z horní komory Parlamentu